Kütahya Valisi Musa Işın göreve başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Kütahya Valiliğine atanan Musa Işın, şehre geldi.

kütahya valisi musa ışın göreve başladı
service

Kuruluş ve kurtuluşun şehri Kütahya’da insanı merkez alarak hizmet edeceğini belirten Vali Musa Işın, “Kütahya’mızın her alanda kalkınmasını ve refah seviyesinin yükseltilmesini toplumun her kesimiyle eşgüdüm ve işbirliği içinde başaracağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Kütahya Valiliğine atanan Musa Işın, şehre geldi.

Kütahya Valiliği önünde Vali Işın için karşılama töreni düzenlendi. Vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, kurum müdürleri, üniversite rektörleri, valilik çalışanlarının katıldığı törende Işın, herkesle tek tek tokalaşarak tanıştı. Işın burada yaptığı konuşmasında herkese teşekkür etti.

Kuruluşun ve kurtuluşun, tarihin ve şehzadelerin şehri, ecdat yadigârı Kütahya’da göreve başladığını belirten Işın, “Şahsıma itimat edip beni bu ulvi göreve layık gören Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza şükranlarımı arz ederim.” ifadelerini kullandı.

Her bir insanın varlığıyla, inancıyla, fikir ve düşünceleriyle kutsal ve dokunulmaz olduğunu aktaran Işın, şöyle devam etti:

“Bu aziz şehirde görev yaparken tüm mesai arkadaşlarımla birlikte, “insanımızı merkez ittihaz ederek” insan temel hak ve hürriyetlerine ve hukukun temel prensiplerine bağlı kalarak adalet anlayışı içerisinde hemşehrilerimize hizmet etmek temel düsturumuz olacaktır. Yönetim anlayışımız tamamen şeffaf, hesap verebilirlik ve katılımcı ilkelere dayanacaktır. Bu anlayış çerçevesinde; Kütahya’mızın her alanda kalkınmasını ve refah seviyesinin yükseltilmesini milletvekillerimizle, siyasi partilerimizle, belediyelerimizle, muhtarlarımızla, özel sektörle, mesai arkadaşlarımızla ve halkımızla eşgüdüm ve işbirliği içinde başaracağız.”

“BU GÜZEL ŞEHRE VE İNSANLARA HİZMET ETMEK BİR ŞEREF”

Bir önceki Kütahya Valisi Ali Çelik’e ve görev yapan diğer tüm valilere hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Işın, “Kütahyalı hemşehrilerimle gönül birlikteliğimizi baki kılarak, hemşehrilerime sağlık ve mutluluk dileklerimle saygı ve sevgilerimi arz ederim. Bu güzel şehre ve bu güzel insanlara hizmet etme şerefini bana bahşettiği için Rabb’ime hamdediyorum. Gayret bizden, tevfîk Allah’tandır.” diye konuştu.

kütahya valisi musa ışın göreve başladı

Fotoğrafların devamı için tıklayınız

Kütahya Valisi Musa Işın göreve başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Hayırlı olsun şu bizim köyün yolları neden yapilmniyor 2016 dan beri biz başka ülkenin insanimiyiz kara yoluyla çalışıyoruz hep şehirlere yatırım yapılacağına birazda köylere yapılsın onlara insan yerine neden konulmuyor sayın valim su köyümüzü yolunq çare bulun Kütahya Simav koyunoba köyünde bir gelin yolların galini görün yeni göreviniz hayirlu olsun bunun gereğinin yapılmasını arz ederim

    Cevapla
Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!