Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kütahya antika pazarında rekor ziyaretçi

Kütahya Antika Pazarı dördüncü

Kütahya Antika Pazarı dördüncü kez antikacı ile antikaseverleri buluşturdu. Dernek Başkanı Adem Akgün, ilk günkü heyecanla dört pazarda ortalama 50 bin ziyaretçi ağırladıklarını aktardı.

Kütahya Antika Pazarı dördüncü kez kapılarını açtı. Şehir İçi ve şehir dışından birçok antikacıyı biraraya getiren Kütahya Antika Pazarı aynı zamanda binlerce antikaseverin de buluşma noktası haline geldi.
Kütahya Antika Pazarı ile ilgili Ekspres Haber’e özel açıklamalarda bulunan Kütahya Antikacılar Derneği Başkanı Adem Akgün, 4 pazarın toplam 50 kişiye yakın ziyaretçi ağırladığını belirtti.
Farklı illerden insanların pazarda buluştuğunu anlatan Akgün, ilk pazardaki heyecanı hiç kaybetmediklerini bildirdi.
Vatandaşların böyle farklı bir pazar ihtiyacını karşıladıklarını kaydeden Akgün, şöyle devam etti: “Katılım gayet yoğun, güzel yani. Pazarımızda on binlerce güzel eserimiz var. Antika değerinde, geçmişte günümüze yaşanmışlık taşıyan eserlerimiz tezgahlarımızda yer alıyor. Her pazar daha güzel, farklı ürünlerimiz geliyor. Mesela bu pazarımızda kilim rağbetlerimiz çok.”

“KÜTAHYA’YA ÖZGÜ ESERLER DE VAR, 50 BİN ZİYARETÇİ AĞIRLADIK”
Kütahya özgü yöresel elbise ve farklı kıyafet türlerinin de alıcıya sunulduğunu ifade eden Akgün, özellikle Kütahya çinilerinin de yoğun ilgi gördüğünü aktardı.
Eski Osmanlı zamanından kalma eşyaların olduğunu anlatan Akgün, insanların pazarda Kütahya ile ilgili birçok ürünü aynı anda ulaşabileceğini belirtti.
İlk pazardan bu yana ilginin giderek arttığını dile getiren Akgün, “Tahmini ilk pazarımızdan bugüne belki elli bine yakın ziyaretçi ağırladı. Her pazarımızda on bin, on beş bin ziyaretçimiz geliyor. Şehir içi, şehir dışı yani Türkiye’nin genelinden katılım oluyor. Katılımcı oranımız. Ya şu dört. Pazarımızda kırk bin, elli bin olmuştur yani. İlgi sadece yurt içi ile sınırlı değil. Pazarımızı yurt dışından duyup arayanlar da oldu.” ifadelerini kullandı.

FARKLI ŞEHİRLERDEN GELEN ANTİKACILAR İLGİDEN MEMNUN
Kütahya Antika Pazarı’na Isparta ve Afyon’dan gelen antikacılar pazara gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtti.

Isparta’dan gelen antikacı esnafı, Kütahya Antika Pazarı’nın birçok şehri geride bıraktığını aktararak, “Biz Isparta’dan geliyoruz. Isparta’da bu işi yapıyoruz. Aynı zamanda mezat salonlarımız var Isparta’da. Yani antikaya gönül vermiş biriyiz. Ben devamlı geliyorum Kütahya’ya. Antika pazarına çok fırsatım olmadı ama gördüğüm kadarıyla çok güzel pazar olduğunu söyleyebilirim. Yani şu anda birçok yeri geçmiş. Başkanımız çok emek verdi bu işe. Bunun farkındayım. Şu andaki ilgiyi çok iyi gördüm ben. Bilemiyorum yani. Halkın ilgisini gördüm şu anda. Osmanlı ürünlerimiz var. Osmanlı’ya ağırlık veriyoruz. Ama tabii bunlarda sınırlı sayıda artık tükeniyor. Biz de ne yapıyoruz? Yeni ürünler de koymaya çalışıyoruz.” diye konuştu.
Öte yandan Afyonkarahisar Sındırgı’dan gelen başka bir antikacı da şunları kaydetti: “Sındırgı’yı tanıtmak için geliyoruz. Hem de tabii derneğimizden eşyalar getiriyoruz. Sındırgı Yağcıbey’den halısından tutun, kiliminden aklınıza ne geliyorsa her şey mevcut. Açıldığı günden beri geliyoruz. Kütahya güzel. Vatandaşın ilgisi güzel. ”HABER MERKEZİ