İstanbul İl Milli Eğitim’den okullar için boykot kararı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İsrail ürünlerine karşı yapılan boykot talebi için ilçe milli eğitim müdürlüklerine bir yazı gönderdi.

İstanbul İl Milli Eğitim'den okullar için boykot kararı
service

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Kantinciler Esnaf Odası’nın İsrail ürünlerine karşı yapılan boykot talebini karşılamak amacıyla ilçe milli eğitim müdürlüklerine bir yazı gönderdi.

Bu yazıda, Kantinciler Esnaf Odası’nın resmi başvurusu doğrultusunda kantinlerde İsrail menşeli ürünlerin satılmaması gerektiği ve tüm resmi kurumlara bu konuda bilgi verilmesi gerektiği belirtildi.

İstanbul Kantinciler Esnaf Odası, resmi bir yazıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurarak, kantinlerde İsrail menşeli ürünlerin satışının durdurulmasını talep etti.

Buna karşılık olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul’daki 39 ilçe milli eğitim müdürlüğüne gönderdiği yazıda, Esnaf Odası’nın talebi doğrultusunda tüm resmi kurumlara bu konuda bilgilendirme yapılmasını ve ayrıca öğretmenevleri ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Uygulama Otelleri’nin de bu konuya duyarlılık göstermelerini istedi.

 

İstanbul İl Milli Eğitim’den okullar için boykot kararı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!