Bir haftada 33 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, terörle mücadeledeki güncel durumu açıkladığı bir toplantı düzenledi. İşte operasyonlar ve detayları...

Bir haftada 33 terörist etkisiz hale getirildi
service

Milli Savunma Bakanlığı, terörle mücadeledeki güncel durumu açıkladığı bir toplantı düzenledi.

Bakanlık yetkilileri, yılbaşından bu yana gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 835, 2015’ten itibaren ise 39 bin 178 olduğunu bildirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kararlı mücadelesi neticesinde, son bir haftada yurt içi ve sınır ötesinde yapılan operasyonlarda 33 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Ayrıca, Irak’ın kuzeyindeki Hakurk, Gara ve Kandil bölgelerinde düzenlenen hava harekatlarında 4 Kasım’da 27 hedefin imha edildiği belirtildi. Bu hedefler arasında sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depoların olduğu ifade edildi. Hava harekatlarının etkisi üzerindeki değerlendirmelerin devam ettiği vurgulandı.

Milli Savunma Bakanlığı, terörle mücadelede elde edilen bu başarıların, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kararlılıkla yürüttüğü operasyonlar ve güvenlik güçlerinin etkin çalışmaları sonucunda elde edildiğini belirtti.

 

Bir haftada 33 terörist etkisiz hale getirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!