Askercell Nedir, Zorunlu mu? Askercell Hattı Nasıl Alınır?

TSK'nın sunduğu özel bir hizmet olan Askercell, kışlalarda er ve erbaşların iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş bir servisdir.

askercell nedir
service

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) sunduğu özel bir hizmet olan Askercell, kışlalarda er ve erbaşların iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş bir Turkcell servisidir. Bu hizmet, sivil hayatta kullanılan GSM hatlarının kışlalarda da kullanılmasına olanak tanımaktadır.

Askercell Nedir?

Askercell, TSK’nın belirlediği özellikleri sağlayarak kışlalarda er ve erbaşların iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş bir Turkcell hizmetidir.

Askercell Hattı Nasıl Alınır?

Askercell hattı almak için Turkcell Mağazaları veya birliklerde başvuru yapabilirsiniz. Askercell Talep ve Onay Belgesi doldurularak, belge imzalanır. Daha sonra kullanmak istediğiniz numaralar (10 yurt içi mobil, 4 sabit ya da yurt dışı hatlar) Askercell’e tanımlanır. Hat, belirli bir süre sonra data kullanımına kapanır ve *199# sorgusu ile Askercell’in aktif olup olmadığı öğrenilebilir. Bu adımların tamamlanmasının ardından hat, TSK’nın kriterlerini otomatik olarak sağlamış olur.

askercell nedir

Askercell Tarife Ücretleri

Askercell servisi ücretsizdir, ancak servis aboneliği sadece ücretsiz sesli görüşme, SMS veya veri kullanım hakkı sağlamaz. Askercell servisi kullanıcıları, dilerseniz özel avantajlı Askercell paketlerinden faydalanabilirler.

Kimler Askercell Alabilir?

Askercell’den bireysel faturasız hat sahibi tüm Turkcell müşterileri yararlanabilir.

Artık Sivil Hatlar Kullanılabilecek

MSB’nin açıklamasına göre, “Askercell” uygulaması kapsamında, askerlik hizmeti öncesinde kullanılan hatların kısıtlı hatta çevrilmesi ve terhis sonrasında eski hattın özelliklerine döndürülmesi konusunda düzenleme yapılmıştır. Bu sayede askerler, sivilde kullandıkları hatlarını askerlik hizmeti süresince kullanma imkanına kavuşmuşlardır.

Askercell Nedir, Zorunlu mu? Askercell Hattı Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!