Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DPÜ TÜRKİYE 6’NCISI OLDU

DPÜ 2010-2020 yılları arası

DPÜ 2010-2020 yılları arası Grafen ve İki Boyutlu Malzeme Odak Teknoloji Ağı çalışma grubunda 50 ve üzeri yayın sayısına sahip kurum/üniversiteler arasında 122 yayınla Türkiye 6’ncısı oldu.

DPÜ Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Menderes Alyörük, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından düzenlenen Grafen ve İki Boyutlu Malzeme Odak Teknoloji Ağı (OTAĞ) çalışma grubunda DPÜ’yü temsil etti. Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mustafa Menderes Alyörük, SSB çalışma grubunda DPÜ’yü temsil etti.

150’NİN ÜZERİNDE AKADEMİSYEN KATILDI

Fizik Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda görev yapan Doç. Dr. Alyörük, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’den 40 üniversite, 15 firma ve çeşitli araştırma merkezlerinden konusunda uzman 150’nin üzerinde seçkin akademisyen, personel ve araştırmacının katılım sağladığı platformda teknoloji envanteri çalışmasına girdi sağlayan kurum, kuruluş ve üniversiteler içerisinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin de yer almasının büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti.

“GURUR DUYUYORUM”

2020-2022 yılları arasında düzenlenen çalıştaylarda ülkemizde grafen ve iki boyutlu malzeme teknolojisinin geldiği noktanın belirlenmesi, mevcut durumda çalışılan ve gelecekte çalışılması planlanan konulara yönelik yapılması gerekenlerin ele alındığını söyleyen Alyörük: “Ayrıca birbirini bütünleyen çalışmaların kurgulanması için gerçekleştirilecek etkinliklerde ‘Elektronik / Optoelektronik’, ‘Kompozitler, Kaplamalar ve Boyalar’ ile ‘Enerji’ odak çalışma grupları aracılığıyla ‘Grafen ve İki Boyutlu Malzeme Odak Teknoloji Yol Haritası’ adlı çalışma çalıştayın çıktısı olarak hazırlandı. Hazırlanan rapora grafen ve benzeri iki boyutlu malzemelerin piezoelektrik özelliklerini konu alan çalışmalarımdan dolayı enerji odak çalışma grubu dahilinde davet edildim. 2010-2020 yılları arası grafen ve benzer iki boyutlu malzemeler üzerine yayımlanan çalışmalarda Üniversitemizin 122 yayınla Türkiye 6.’sı olmasına katkıda bulunmaktan gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.