Hakkımızda

HAKKIMIZDA
Kütahya Ekspres Gazetesi, M. Nuri SARIIŞIK tarafından 18 Mayıs 1956 tarihinde kurulmuştur. Kuruluşundan bu güne kesintisiz yayın hayatına devam eden Kütahya Ekspres Gazetesi;
“Kütahya’nın ilk özel sektör gazetesi” unvanına sahiptir.
Halen SARIIŞIK ailesine ait olan Ekspres Gazetesi; başarılı muhabir ve editör kadrosu, özgün içerikleri ve köşe yazılarıyla bölgenin en iddialı haber kuruluşlarından biri olmuştur. Kütahya Ekspres Gazetesi, basın meslek ilkelerine ve yayıncılık ahlakına büyük bir özveriyle katkı sunmaktadır.
İlk günden itibaren şehrimizin sorunları ve sorunlarının çözümü; sosyoekonomik, kültür ve sanat alanlarında sesinin duyurulması; okul, yol, elektrik, hastane gibi öncelikli devlet yatırımlarının gerçekleşmesi için ses getiren haberleri, ilgiyle takip edilen köşe yazıları ile okurlarının merakla takip ettiği ve olaylara bakış açısını önemsediği haber alma platformu olmuştur.
Kütahya Ekspres; haberleri, yazarları ve okurlarıyla gazete olmanın çok ötesindedir.
Kütahya Ekspres; ilkedir, eşit haklardır, kimliktir, misyondur, mücadeledir, dayanışmadır, ortak düşüncedir.
Kütahya Ekspres; halkın vicdanıdır, Kütahya’nın tarihi hafızasıdır.
Demokrasinin, adaletin, özgürlüğün, insan ve hayvan haklarının, basın ahlak kurallarının, Atatürk ilkelerinin ve demokratik-laik Türkiye’nin güçlü savunucusudur.
1956’dan beri değişmeyen inanç ve ilkeleriyle gazeteciliğe devam eden Kütahya Ekspres Gazetesi; tecrübeli, dinamik ve başarılı yazı işleri kadrosu ile hazırladığı özgün haberleri hem basılı olarak hem de “www.kutahyaekspres.com” adlı web sayfasından okurlarına ulaştırmaktadır.
“Basında Güven” sloganı ile okurlarımızdan aldığımız güçle gelecekte de tarafımızı korumaya, şehrimize hizmet etmeye, alanımızda öncü ve önerilen bir marka olmaya devam edeceğiz.
İnsanlarımızın söylediği gibi, “Kütahya’da, Kütahya Ekspres okunur.”
1956’dan beri…