Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇELİK: “SEVGİ EN BÜYÜK İLAÇ”

Vali Ali Çelik, Özel

Vali Ali Çelik, Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda “43 Proje Resim Sergisi” ile okul bahçesinde kurulan seranın açılışına katıldı. Velilerle bir süre sohbet eden Vali Çelik, “Çocuklarımız için en büyük ilaç sevgi. Sevgi dolu mücadeleniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Ali Çelik, “Toprakta Açan Çocuklar” projesi kapsamında oluşturulan seradaki ürünler hakkında bilgiler aldı. Öğrencilerin motor ve sosyal becerilerini geliştirmek için hazırlanan serada çilek yetiştirilmesi tavsiyesinde bulunan Vali Çelik, çocukların emek verdiği serada dalından meyve yeme keyfini yaşaması gerektiğini söyledi. Okulda incelemelerde bulunarak müzik ve görsel sanatlar derslerine de katılan Vali Ali Çelik, öğrencilerle birlikte ebru yaptı. Derslere katılan Vali Çelik’e, öğrenciler sarılarak sevgilerini gösterdi.

“ÖZEL EĞİTİMDE ÇOK GÜÇLÜ YENİLİKLER YAPILDI”

Vali Ali Çelik, Halk Eğitim Merkezi kurslarını tamamlayan velilerin el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı serginin de açılışını yaptı.  Velilerle bir süre sohbet eden Vali Çelik, “Çocuklarımız için en büyük ilaç sevgi. Sevgi dolu mücadeleniz için teşekkür ediyorum. Devletimiz özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımız açısından çok nitelikli eğitim alanları, sorumluluklarını yerine getirecek birçok alanda destekler vermekte. Bu anlamda da ciddi gurur verici bir tablo var. Doksan dört otizmli çocuğumuzla beraberdik. Bu anlamda çok büyük yenilikler, büyük hizmetler gerçekleştirildi. Bu hizmetlerin sunulmasında, çocuklarımızın, ailelerin geleceğe umutla bakması için büyük bir çaba gösteren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu. Vali Ali Çelik’e İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ile Okul Müdürü Mehmet Kabadayı eşlik etti.