Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ZAFER MEYDANI PROJESİ BAŞLADI

Zafer Meydanı Projesi düzenlenen

Zafer Meydanı Projesi düzenlenen törenle resmen başladı. Törende konuşan Belediye Başkanı Alim Işık, “Meydan projemiz 95 bin metrekarelik alanda yaklaşık 50 milyon liraya mâl olacak. Meydanımızı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda düzenleyeceğimiz konserle hizmete açacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Zafer Meydanı Projesi resmen başladı. Projenin açılış programında Atatürk Anıtı’na son kez temsili olarak çelenk sunumu gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Ali Çelik, Meydan projesinin bir başlangıç olduğunu söyledi. “Kütahya biz olan bize ait olan bir şehir” diyen Vali Çelik, “Bu anlamda hepimize ciddi sorumluluklar düşüyor. Şehirler bizim kimliğimiz, bizim görüntümüz, dışarıdan gelenlerin bizi anladığı alanlar” dedi. Vali Çelik, “Kütahya’da hükümet konağının yeniden yapılmasıyla birlikte insanların buluşma noktasında bir çalışmaya ihtiyacı vardı. Belediye başkanımız bütün sorumluluğu üstlenerek bu konuda Bakanlığımızın da desteği ile çalışmaya başladı. Bu çalışmanın burada kalmayacağını ümit ediyoruz. İkinci etapta Ulu Camii’ne uzanan bir projeyle devam etmesini planlıyoruz. Bu şehrin tarihi dokusuyla bütünleşmesi için bir başlangıç olacak” dedi.

“AMACIMIZ ŞEHRİMİZE KALICI HİZMET BIRAKABİLMEK”

Atatürk Anıtı’nın geçici olarak kaldırıldığını söyleyen Belediye Başkanı Alim Işık, proje sonunda tekrar yerine koyulacağını kaydetti. Projenin 1 Haziran’da resmi olarak başladığını belirten Başkan Işık, proje hazırlık ve ihale süreci hakkında bilgi verdi. Amaçlarının şehre kalıcı bir hizmet kazandırmak olduğunu anlatan Başkan Işık, ihale sürecinin başlamasıyla bazı vatandaşların sahte hesaplardan yaptığı yorumları eleştirdi. Meydan Projesi hakkında bilgiler veren Başkan Işık, “Meydan Projemiz toplamda 95 bin metrekare alanda imalatı gerektiren bir proje. Birinci etabında asıl üzerinde bulunduğumuz 15 bin metrekare asfalt uygulaması, yeşil alan ve diğer uygulamalarla birlikte şehrimize değer katacak bir proje. Toplam ihale bedeli 42 milyon lira artı KDV, yaklaşık 50 milyon liralık bir proje. Dolayısıyla 5 aylık bir süreçte böyle bir projeyi kazandıracak herkesin memnun olacağı bir yatırım” diye konuştu.

“ŞEHRİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM ATIYORUZ”

“Şehrimizin kendisini göstermesi için önemli bir adım atıyoruz” diyen AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “Şehrimizde meydanımızın kapatılması insanları rahatsız edebilir. Burada vatandaşlarımızdan bu konuda sabır göstermelerini özellikle istirham ediyorum. Bazı aksaklıklar olacak bu işin doğasında olan aksamalar bunlar. Meydan projesinde başta Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“ŞEHİR MEYDANLARI ŞEHİRLERİN KALPLERİDİR”

“Şehirlerin kalpleridir şehir meydanları” diyen AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Kütahya’da da meydanımızın önemini hep vurguladık. Bugün de Kütahya’mıza yakışır bir meydanımızın temelini atmak için buradayız. Sayın Bakanımız şehrimize geldiğinde 3 milyon hibe, 7 milyon kredi desteği olmak üzere ve proje desteği ile birlikte 13 milyon liralık bir destek verdi. Kendilerine destekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.