Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YÖRÜK VE TÜRKMEN ŞÖLENİ BAŞLIYOR

Kütahya Yörük ve Türkmenler

Kütahya Yörük ve Türkmenler Derneği, Türkmen ve Yörük Şöleni ile Büyük Zaferin 100. Yıl kutlama etkinliklerindeki yerini alıyor. Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Namaz, “Herkesi şölenimize bekliyoruz” dedi.

Yörük Türkmen folklor ekiplerinin gösterileri, Türk Halk Müziği sanatçılarının konserleri… Dumlupınar Büyük Zaferin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Yörük ve Türkmen Şöleni coşkuyla kutlanacak. Kütahya’da kortej yürüyüşü ile başlayacak şölen Yoncalı’da birbirinden farklı etkinliklerle gerçekleştirilecek. Kütahya Yörük ve Türkmenler Derneği tarafından düzenlenen ve yarın büyük bir katılımla yapılacak. Yörük ve Türkmen Şöleni Ulu Cami’den Kütahya Valiliği önüne kadar yapılacak kortej yürüyüşü ile başlayacak.

PROTOKOL ÜYELERİ VATANDAŞLARA HİTAP EDECEK

Şölen kapsamında Yoncalı farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Şair İsa Kahraman’ın sunuculuğunu yapacağı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. Aşr-ı Şerif okunması sonrası mehter takımı gösterisinin renk katacağı şölende protokol konuşmaları yapılacak. Kütahya Yörük ve Türkmenler Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Namaz’ın açılış konuşmasını yapması sonrası Ertuğrul Gazi Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Nihat Kula ve Ertuğrul Gazi Kültür Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Durhasan Kocak birer konuşma yapacak.

YONCALI’DA BİRBİRİNDEN FARKLI ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ve Vali Ali Çelik’in konuşmaları ile protokol konuşmaları sona erecek. Konuşmalar sonrası plaket takdimi gerçekleştirilecek. Yörük Türkmen folklor ekibi ile İnegöl folklor ekiplerinin gösterileri katılımcılara keyifli dakikalar yaşatacak. Folklor gösterisi sonrası Türk Halk Müziği sanatçılar Ahmet Varol, Ahmet Seykan, Ahmet Taş ve Medet Durmaz konseri kulakların pasını silecek. Şölende Türk Halk Müziği sanatçı Emel Örgün ve ekibi de sahne alarak katılımcılara müzik ziyafeti sunacak.

“DAHA FAZLA DESTEK BEKLİYORUZ”

Yörük ve Türkmen Şöleni hakkında açıklamalarda bulunan Kütahya Yörük ve Türkmen Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Namaz, “Büyük Zaferin 100. yılında Yörük ve Türkmen Derneği olarak biz de yerimizi almak istedik. Düzenleyeceğimiz şölende bizlere destek veren tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Hürok Grup, Keramika, NÇ Otel, Özçınarlar Otomotiv, Kütahya Kültür Derneği şölenimizin sponsorluklarını üstlendiler. Sponsorlarımızdan Hürok Grup poşi aldı, Keramika kupa yaptırdı. Bu ürünler folklor ekiplerine dağıtılacak. Yoğun katılım beklediğimiz şölenimizde protokol ve katılımcılara 60 plaket dağıtımı gerçekleştireceğiz. Yörük ve Türkmen Şölenimizi 1 gün ile sınırlandırdık. Eğer yeterli desteği alabilseydik amacımız 3 gün boyunca devam ettirmeyi istiyorduk. Tamamıyla kendi girişimlerimiz ve çabalarımızla gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıllarda da şölenimizi düzenlemeyi ve devam ettirmeyi planlıyoruz. Bu amaçla da yapacağımız şölenlerimize destek veriyoruz” dedi.