YILDIZ: “CUMHURİYETİN TEMELLERİ KÜTAHYA’DA ATILDI”

featured
service

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği tarafından hazırlanan ”Kurtuluşun Eşiği Dumlupınar 1922” sergisi 23 Nisan 2022’de Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ait Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde açıldı. Açılışta bir konuşma yapan KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız: “Kütahya ve Dumlupınar Türk tarihinin merkezlerinden biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri bu kutsal topraklarda atılmıştır” dedi.

Açılışa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli, Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı İsmail Taş, yönetim kurulu ve dernek üyesi Kütahyalılar, KÜSAD’ın Bursa İl Temsilcisi Ressam Çağlayan Aydoğdu, Bursa Suluboya Ressamlar Gurubu üyeleri ve sanatseverler katıldı.

“ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ SAYESİNDE YAŞIYORUZ”

Açılışta bir konuşma yapan KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız; “Kurtuluşun merkezi Dumlupınar, Türk tarihinin aynı Çanakkale gibi mihenk taşlarından binlerce şehidimizin kanları ile sulanmış kutsal vatan toprağıdır. Bugün bu toplar üzerinde hayatımızı idame ettiriyorsak bir asır önceki şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesindedir. En başta Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve birçok isimsiz kahramanın huzurlarında saygı ve minnetle eğiliyor, onları selamlıyoruz. Kütahya ve Dumlupınar Türk tarihinin merkezlerinden biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri bu kutsal topraklarda atılmıştır” ifadelerini kullandı.

BİR SONRAKİ DURAK İSTANBUL

Bayram Yıldız projenin oluşumunda büyük katkılar veren Vali Ali Çelik’ e, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ a, İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Koyak’ a, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal’ a ve Şube Müdürü Muammer Özer’e, destekleri her zaman artarak devam eden Dumlupınar Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç’a teşekkürlerini iletti. Bir hafta sürecek olan sergide Kütahya Kültür ve Sanat Derneği üyelerinden; Ayşe Kaçan, Bayram Yıldız, Binnur Pektaş, Emin Oğuz, Mehmet Kaçan, Sevil Erpolat, Suna Ulucan ve Şule Erdem de hazır bulundular. “Kurtuluşun Eşiği Dumlupınar 1922” sergisinin bir sonraki durağı 9-19 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi olacak.

YILDIZ: “CUMHURİYETİN TEMELLERİ KÜTAHYA’DA ATILDI”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!