Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YENİDEOĞAN İLKOKULU’NUN TALEBİ KAMPANYA BAŞLATTI

Eskişehir’de 100 kişiden oluşan

Eskişehir’de 100 kişiden oluşan gönüllü ekibi, eskimiş ve yıpranmış oyuncakları toplayıp tamir ederek, diğer şehirlerde bulunan okullarda ihtiyacı olan çocuklarla buluşturuyor. Oyuncak toplama kampanyasının yürütücülüğünü yapan Eda Tamkan, Kütahya’da Yenidoğan İlkokulu’ndan gelen bir talep üzerine böyle bir çalışma yapmayı uygun gördüklerini söyledi.

Eskişehir’de gönüllülerden oluşan dernek tarafından ihtiyacı olan çocuklara ulaştırılmak üzere oyuncak toplama kampanyası başlattı. Vatandaşlardan gelen eski oyuncakları toplayan gönüllüler, kullanılmaz hale gelen oyuncakları tamir edip temizleyerek, yeni arkadaşlarına kavuşturuyor. Her gece işlerinden ve okullarından çıktıktan sonra derneğe gelen üyeler, burada oyuncaklara adeta yeni bir hayat kazandırmaya çalışıyorlar. Çocukların mutluluğunun bir parçası olmaktan keyif aldıklarını belirten üyeler, böyle bir projede yer almaktan çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

HEDEF 2 BİN OYUNCAK

Oyuncak toplama kampanyasının yürütücülüğünü yapan Eda Tamkan, yaklaşık 430 çocuğa ulaştırılmak üzere bu kampanyayı yürüttüklerini belirtti. Kütahya’da Yenidoğan İlkokulu’ndan gelen bir talep üzerine böyle bir çalışma yapmayı uygun gördüklerinin altını çizen Tamkan: “Kampanyanın asıl amacı, evlerde yalnız bekleyen oyuncaklara yeni arkadaşlar edindirmek. Kampanyaya genellikle 3 aylık bir periyot ayırdık. Bir buçuk, iki aydır oyuncak topluyoruz. Şu ana kadar 200’ü aşkın çocuğa verilmek üzere oyuncağımız hazır. Aynı zamanda tek bir oyuncak hediye etmiyoruz. Paketleri biraz doldurmaya çalışıyoruz. 430 çocuk için 2 bine yakın oyuncak toplama gibi bir hedefimiz var. Şu anda da elimizde 900’e yakın oyuncağımız bulunuyor” ifadelerini kullandı.