Yeni Volkswagen California tanıtıldı! Hem karavan hem minibüs

Volkswagen Caravelle'nin doğaya daha uygun olan varyantı olan Volkswagen California, yenilendi

Yenilenen Volkswagen California hem karavan, hem minibüs
service

Volkswagen Caravelle’nin doğaya daha uygun olan varyantı olan Volkswagen California, yenilendi.

Açılır tavanı, yan tentesi ve kullanışlı özellikleri ile kamp hayatına ayak uyduran California, karavan tutkunlarını cezbediyor.

İşte yeni Volkswagen California’nın tüm detayları:

Sıfırdan karavan tasarlamak istemeyenlerin favorisi olan California, Volkswagen tarafından yenilendi.

Bugün beş farklı versiyonuyla piyasaya sunulan yeni Volkswagen California, geniş özellik yelpazesiyle her kesime hitap ediyor. Öncelikle motor seçeneklerine bir göz atalım, ardından California’nın özelliklerine geçelim

Volkswagen California, üç farklı motor seçeneği sunuyor: dizel, benzinli ve plug-in hibrit. Dizel versiyonda, Volkswagen’in 150 beygir gücündeki TDI motoru kullanılıyor. Benzinli seçenekte ise 201 beygir gücünde TSI motor tercih ediliyor.

Plug-in hibrit seçeneği ise hem 245 beygir gücü sunuyor hem de dört tekerlekten çekişle donatılmış durumda. Ayrıca bu versiyon, 2 tona kadar çekme kapasitesiyle size her koşulda güven veriyor.

Yenilenen Volkswagen California, önceki versiyona göre 269 mm daha uzun ve 37 mm daha geniş bir tasarıma sahip. Toplamda 5173 mm uzunluğunda ve 1941 mm genişliğinde olan araç, çadır katlandığında 1990 mm yüksekliğinde.

Ancak çadır açıldığında içerideki yükseklik 2108 mm’ye kadar çıkıyor, bu da kamp yaparken yolcuların rahatça hareket etmesini sağlıyor.

Her beş modelde de çadır, geniş çift ön kapılar ve döner ön koltuklar standart olarak sunuluyor.

Hem karavan hem minibüs- Yeni Volkswagen California tanıtıldı1

Giriş seviyesi donanımı olan Beach modeli, altı koltukla birlikte sunuluyor. Manuel katlanabilir tavanı ve tavandaki yatak gibi özelliklere sahip olan Beach, diğer versiyonlardan farklı olarak 40 Ah ek kamp aküsüne ve toplam dört adet yatağa sahip olan Beach Tour’dan biraz geride kalabilir.

Üçüncü donanım paketi olan Beach Camper ise karavan minibüsü olduğu için daha üst seviye özellikler sunuyor.

Beş adet koltuk, 230V priz bağlantısı, tek gözlü gazlı ocak, çatal bıçak çekmecesi ve ek saklama alanları gibi özelliklerle donatılan Beach Camper, mutfak bölümünü yük bölgesinde taşıyor.

Bu özellikleriyle, diğer iki donanım seviyesine göre kamp hayatına daha uygun bir seçenek sunuyor. California Coast ise Beach Camper’a ek olarak dolaplı mini mutfak, lavabo, 28 litre su deposu, iki adet karavan aküsü ve buzdolabı gibi özelliklere sahip.

Bu özelliklerle, beş donanım seviyesi arasında en iyi ikinci seçenek olarak öne çıkıyor.

Hem karavan hem minibüs- Yeni Volkswagen California tanıtıldı1

Şimdi en üst donanım paketi olan Ocean’a bir göz atalım. Önceki donanım seviyelerinde bulunan tüm özelliklere sahip olan Ocean, neredeyse eksiksiz bir karavan modeli sunuyor.

Coast donanım seviyesine ek olarak koltuk ısıtma, mini mutfak arka plan aydınlatması, yardımcı klima ve farklı dizaynda döşemeler gibi özelliklerle donatılmış durumda. California Ocean, dış tarafta da bazı güncellemelerle diğer donanım seviyelerinden ayrılıyor ve kendine hayran bırakıyor.

Hem karavan hem minibüs- Yeni Volkswagen California tanıtıldı1

Yeni Volkswagen California tanıtıldı! Hem karavan hem minibüs

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!