YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

featured
service

Kütahya’da okulların tatil olmasının ardından yaz Kur’an kursları başladı.

Kütahya Müftülüğü, kursların başlaması dolayısıyla Ziya Hisar Camisi’nde program düzenledi. İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, burada yaptığı konuşmada, kursların il merkezi ile ilçe ve köylerdeki camilerde bugün itibarıyla başladığını söyledi.

DEMİRTAŞ: 4 İLE 22 YAŞLAR ARASINDA

Kurslara 4 ila 22 yaşlarındaki herkesin katılabileceğini belirten Demirtaş, şunları kaydetti: “Kurslarımız bu yıl ‘Haydi koş gel, camiler seninle güzel’ temasıyla organize ediliyor. Camiler, minare gölgeleri, camilerimizin bulunduğu mekânlar gerçekten çocuk ve gençlerimiz için çok önemli. Biz camilerimizde bize ait olan kültürü çocuk ve gençlerimize aktarıyoruz. Tabi ki okullarda din eğitimi veriliyor ama yaz Kur’an kurslarının havası çok daha farklı. Çocuklarımızın camide, caminin bahçesinde koşup oynaması, camiye alışması lazım.”

IŞIK: “ÇOCUKLARIMIZA HAK, ADALETİ ÖĞRETELİM” Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ise göreve ilk geldiklerinde Ziya Hisar Caminin yapımı için emeklerinin geçtiğini ifade etti. Başkan Işık, “Çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren hak, hukuk, kul hakkı ve İslamiyet’in hangi değerleri ön plana çıkarttığını öğretebilirsek, bu 3 aylık yaz Kur’an Kursu dönemleri bizim için ve çocuklarımız için çok kıymetli olacaktır. Başta Müftümüz olmak üzere bu kıymetli hizmette emeği geçen tüm müftülük personeline tebrik ediyorum. Daha da önemlisi burada eğitim alacak çocuklarımıza izin veren kıymetli anne ve babaları çok önemli. Gençlerimize başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Program, ilahilerin okunması ve çocuklara ilk dersin verilmesiyle sona erdi.

YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!