YAZ KURAN KURSLARI 27 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

featured
service

Kütahya Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen Yaz Kur’an Kurslarının, 27 Haziran Pazartesi günü başlayacağını bildirdi.

Demirtaş, yaptığı açıklamada, bu yıl “Haydi koş gel, camiler seninle güzel” temasıyla organize edilen kurslara 4 ila 22 yaşlarındaki herkesin katılabileceğini duyurdu.

4 KATEGORİDE YAPILACAK Kursların 4 kategoride yapılacağını ve yaş gruplarına göre farklı eğitimler verileceğini aktaran Demirtaş, şunları kaydetti: “Kategorilere göre ders plan ve programları hazırlandı. Kurslarımızda ‘Etkinliklerle Elifba’, ‘Temel Elifba’, ‘Dinimi Öğreniyorum’, ‘Temel Dini Bilgiler’ ile ‘Dinim İslam’ gibi kaynak kitaplarımızla yaş gruplarımıza göre eğitimler vereceğiz. 26 Ağustos’ta sona erecek kurslarımızda günde 3, haftada 15 saat ders verilecek. Kurslarımıza katılacak olanlar Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgilerin yanı sıra atölye çalışmaları, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerde de bulunabilecekler.” Demirtaş, 12-18 yaş grubu için yatılı Kur’an kursu düzenlenebileceğini, kurslara kayıtların müftülüklerde ve camilerde görevlilerle irtibata geçilerek ya da internet üzerinden yapılabileceğini sözlerine ekledi.

YAZ KURAN KURSLARI 27 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!