Xiaomi SU7 Avrupa pazarına gelecek mi?

Xiaomi'nin SU7 modeli, Çin'de büyük bir ilgiyle karşılandı. Ancak Avrupa pazarında yer alıp almayacağı merak konusu.

Xiaomi SU7
service

Xiaomi’nin elektrikli otomobil segmentine girişi olan SU7 modeli, Çin’de büyük bir ilgiyle karşılandı. Ancak Avrupa pazarında yer alıp almayacağı merak konusu.

Xiaomi SU7 Şimdilik Çin’e Özel

Xiaomi, SU7 modelini Çin’de piyasaya sürdü ve 28 şehirdeki 59 mağazada satışa sundu. Ancak şirketin, şimdilik yurt dışı pazarlara açılma planı bulunmuyor.

Bu durum, SU7’nin başlangıçta Çin’e özgü bir model olacağını gösteriyor. Ancak Xiaomi’nin otomobil endüstrisine ciddi yatırımlar yapması, gelecekte global pazara açılma niyetini de gösteriyor.

Xiaomi SU7

Fiyat/Performans Canavarı: Xiaomi SU7

Xiaomi SU7, cazip fiyatı ve üstün performansıyla dikkat çekiyor. Standart modeli, 73.6 kWh BYD LFP Blade bataryasıyla geliyor ve 700 km menzile sahip. Ayrıca tek motorla 220 kW güç ve 400 Nm tork üretebiliyor. Fiyatlar da oldukça rekabetçi:

  • SU7 Standart: 215,900 yuan (29,870 dolar)
  • SU7 Pro: 245,900 yuan (34,000 dolar)
  • SU Max Performance: 299,900 yuan (41,500 dolar)

Xiaomi SU7, Çin’de satışa çıktığı ilk 7 dakikada 20 bin, ilk yarım saat içinde ise 50 bin ön sipariş aldı. Nisan ayında başlayacak teslimatlarla birlikte, bu rakamların daha da artması bekleniyor.

Xiaomi SU7’nin Avrupa pazarına girişi için henüz net bir plan bulunmamakla birlikte, bu başarılı elektrikli aracın uluslararası arenada da boy göstermesi bekleniyor.

Xiaomi SU7

Xiaomi SU7 Avrupa pazarına gelecek mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!