Volvo dizel motora veda ediyor

Volvo, üretim bandından son dizel motorlu aracı olan XC90'u indirerek, dizel motorlu araç üretimini noktalama kararı aldı.

featured
service

Volvo, üretim bandından son dizel motorlu aracı olan XC90’u indirerek, dizel motorlu araç üretimini noktalama kararı aldı.

Dizel Motorlu Araç Üretimi Sonlandırılıyor

2030 yılına kadar tamamen elektrikli otomobil üreticisi olma hedefiyle yola çıkan Volvo, dizel yakıtlı araçların üretimini sona erdiriyor. Son dizel motorlu model olan XC90’un üretim bandından inmesiyle birlikte, Volvo’nun bu alandaki faaliyetleri sona eriyor. XC90, müzeye gönderilmek üzere hazırlanıyor.

Büyük Dönüşümün İzleri

Beş yıl öncesine kadar Avrupa pazarında önemli bir yer tutan dizel araçların satışları, son yıllarda Volvo’nun elektrikli otomobillere yönelmesiyle azaldı. Firmanın XC90 modeli de dahil olmak üzere dizel araçlarının başarısı, markanın dönüşüm sürecinde önemli bir rol oynadı.

Volvo dizel motora veda ediyor

Tamamen Elektrikli Gelecek

Volvo, gelecekte tamamen elektrikli araçlarla yoğunlaşmayı planlıyor. 2030 yılına kadar sadece elektrikli araçlar üretmeyi amaçlayan firma, bu alanda öncü olmayı hedefliyor. Yakın zamanda tanıtılan EX30 crossover ve EX90 elektrikli SUV gibi modeller, dizel araçların yerini alacak.

Volvo dizel motora veda ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!