Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“VATANDAŞIMIZ OY VERDİĞİNE GÖRE VAZO KULE’Yİ ONAYLADI DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

AK Parti Kütahya İl

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, ülke gündemine oturan ‘Vazo Kule’ projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Projenin Başkan Işık’ın kendi projesi olduğunu söyleyen Ceyhun: “Vatandaşımız demek ki bu projeyi sevdi, benimsedi ve Alim Işık Beye oy verdi. Vatandaşımız oy verdiğine göre Vazo Kule’yi onayladı diye düşünüyorum” dedi.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, İl Başkanlığında iftar programında basın mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Ceyhun, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın ‘Vazo Kule’ projesini ve atama bekleyen merkez ilçe başkanlığını değerlendirdi. 

“YAP-İŞLET-DEVRET MODELİYLE YAPILMASI DÜŞÜNÜLÜYOR”

Başkan Ceyhun, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın Vazo Kule’yi iki dönemdir proje olarak sunduğunu kaydetti. Ceyhun: “Projeyi sunduktan sonra zaten mecliste projeyi yapalım mı, yapmayalım mı diye bir şey olmaz. Encümen buna karar verir, ihaleye çıkar. Benim gördüğüm ve bildiğim kadarıyla 45 milyon liralık bir proje ama yap-işlet-devret modeliyle yapmayı düşünüyor. Ben Alim Beyin ağzından ‘Eğer işletme yap-işlet-devret yöntemiyle olmazsa belediyemiz kendisi yapacak’ diye bir şey duymadım. Böyle bir niyeti varsa o başka bir şey. Diyelim ki ihaleye çıktık olmadı; o zaman bir zarar yok ortada” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE KISMINDA RAKİP OLDUK”

45 milyon liranın az bir rakam olmadığının altını çizen Sebahattin Ceyhun,  şöyle devam etti: “İşlevselliği kısmını da ben çok fazla incelemedim ama belediye kendisi yapıp, kendisi işleteceğim derse herhâlde bunun hesabını, kitabını yapacaklardır. Benim doğru ya da yanlış deme gibi bir şansım yok. Çünkü bir icraat olarak bunu vatandaşımıza sundular. O zaman ittifak olarak bir aday çıkartmadık. Herkes kendi adayını çıkarttı. Şu an Cumhur İttifakı’na sonuna kadar hassasiyetimizi koruyoruz, saygıyla takip ediyoruz, ilişkilerimiz çok iyi. Ama belediye kısmında sonuçta rakip olduk birbirimize ve bu rakipler kendi arasında projelerini yarıştırdılar. Bu projelerin içerisinde vazo kule de vardı. Vatandaşımız demek ki bu projeyi sevdi benimsedi ve Alim Işık Beye oy verdi. İyi bir oyla da kendisi seçildi. Sanırım vatandaşımız oy verdiğine göre Vazo Kule’yi onayladı diye düşünüyorum. Bundan sonraki kısmı herkesin seyredeceğini düşünüyorum.”

52 İLÇE ATAMA BEKLİYOR

Merkez ilçe başkanlığına ilişkin de bir açıklama yapan Başkan Ceyhun, ülke genelinde şu an toplam 52 ilçenin atama beklediğini söyledi. Teşkilat içinde yoğun bir çalışmanın olduğunu kaydeden Başkan Ceyhun, ramazandan sonra yakın bir zamanda atama yapılabileceğini dile getirdi.