VALİ ÇELİK: “MİLLETİMİZ KAHRAMANLIK DESTANI YAZDI”

featured
service

Vali Ali Çelik, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Türkiye’nin bundan 6 yıl önce, tarihinin en karanlık gecelerinden birini yaşadığını belirten Vali Çelik: “Aziz milletimiz verdiği mücadeleyle ülkemizin dört bir yanında kahramanlık destanı yazdı” dedi.

Vali Çelik, tarihinin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen milletimizin15 Temmuz gecesinde de “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım” şiarıyla canını ortaya koyarak, hürriyet ve bağımsızlık yolundaki kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha haykırdığını ifade etti.

“UNUTTURMAMAK BOYNUMUZUN BORCU”

İnancın, toptan ve tüfekten üstün olduğunu bilen Türk milletinin, verdiği mücadeleyle ülkemizin dört bir yanında kahramanlık destanı yazdığını kaydeden Vali Çelik: “Bizlere düşen, 15 Temmuz’daki birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi muhafaza etmek; çocuklarımıza, gençlerimize o eşsiz ruhu anlatmak ve geleceğe taşımaktır. 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.

“KAHRAMAN MİLLETİMİZİN HER BİR FERDİNE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Çelik, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu duygu ve düşüncelerle; Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Dumlupınar’dan 15 Temmuz’a vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna can veren bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum. İstiklali ve istikbali için tankların, kurşunların karşısına dikilen kahraman milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. O karanlık geceyi canı pahasına aydınlatan şehitlerimizin ruhu şad, mekânları cennet olsun.”

VALİ ÇELİK: “MİLLETİMİZ KAHRAMANLIK DESTANI YAZDI”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!