VALİ ÇELİK: “İŞLER HIZLI VE VERİMLİ HALE GELECEK”

featured
service

Kütahya Belediyesi, İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen Muhtar Bilgi Sistemi ile muhtarların vatandaşlara daha hızlı destek vermesi ve sisteme daha hızlı bir şekilde dahil olması için bilgisayar desteğinde bulundu. Teslim töreninde konuşan Vali Ali Çelik, teknolojinin sağladığı imkânların muhtarların işlerini hızlı ve verimli hale getireceğini kaydetti.

Programa Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, belediye birim müdürleri ve muhtarlar katıldı.

MANDAL’DAN TEŞEKKÜR

Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal: “Belediye Başkanımızla istişarede bulunduk. Belediyemiz yeni bir program geliştirdi. Geliştirilen muhtarlık talep sistemi programı ile birlikte bilgisayarlarımız geldi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın Valimize ve Sayın Belediye Başkanımıza bizleri mesai arkadaşı gibi gördükleri için teşekkür ediyorum” dedi.

IŞIK: “ZAMAN HEPİMİZ İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, muhtarların bulundukları mahallede belediyenin bir birimi olduğunu hatırlatarak başladığı konuşmasında: “Geride bıraktığımız 3 yılda sizleri yerlerinizde ziyaret ederek, mahallenin ve muhtarlarımızın taleplerini alarak, tüm çalışma programımızı buna göre düzenledik. Zaman hepimiz için çok kıymetli. Pandemi döneminde bir araya çok gelemedik belki ama iletişim için teknolojiden yararlanmak, oturduğumuz yerden işlerimizi yönetmek, istediğimiz kişiye ulaşmak mümkün. Bu düşünce ile zamanı daha kıymetli hale getirmek, zamanı minimuma düşürmek için, muhtarlarımızın çalışma birimlerinde direk belediyemize ulaşabilecekleri, muhtarlık bilgi sistemi ve talep sistemi adı altında bir yazılım geliştirerek, bilgisayarlara yükledik. 67 muhtarımız ve derneğimizle birlikte 68 bilgisayarı yazıcıları ile birlikte muhtarlarımıza teslim edeceğiz. Sistem, hem bilgisayarda hem de cep telefonunda çalışabiliyor. Belediyemizin ilgili birimindeki çalışanlarımız muhtarlarımıza bu konuda bilgi verecek. Bundan sonra mahallenizdeki herhangi bir talebi doğrudan bize aktarabileceksiniz. Talebiniz anında ilgili birime gidecek ve talebin hangi aşamada olduğunu da görülebilecek” dedi.

ÇELİK: “EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR”

Teknolojinin sağladığı imkânların muhtarların işlerini hızlı ve verimli hale getireceğini kaydeden Vali Ali Çelik, “İçişleri Bakanlığımızın Muhtar Bilgi Sistemi ile hem belediye işlerinizi hem de diğer kurumlara olan entegrasyonunuzu da sağlamış olacaksınız.  Kamu kurumlarına ilettiğiniz talepleri, konuları bu sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal’a ve diğer muhtarlara bilgisayarları teslim edildi.

VALİ ÇELİK: “İŞLER HIZLI VE VERİMLİ HALE GELECEK”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!