VALİ ÇELİK DOĞA İÇİN YÜRÜDÜ

featured
service

Vali Ali Çelik, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla 81 ilde eş zamanlı düzenlenen, 81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşü’ne katıldı.

Kent Ormanı’nda yapılan yürüyüşe Vali Ali Çelik’in yanı sıra Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, vatandaşlar, çocuklar ve gençler katıldı.

“ÇEVRE BİLİNCİ TOPLUMA YAYILMALI”

Türkiye Çevre Haftası’nın çeşitli etkinliklerle kutlanarak farkındalık oluşturulacağını söyleyen Vali Ali Çelik, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen Türkiye Çevre Haftası ile çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması iklim değişikliğiyle mücadele ve uyum konularında çevre bilincinin topluma yayılması amaçlanıyor” diye konuştu.

“ÇEVRESEL SORUNLARA REAKSİYON ALMA VAKTİ”

Tüm dünyada yaşanan çevresel sorunlara bireysel ve toplumsal anlamda reaksiyon gösterme vaktine bir kez daha dikkat çekildiğini ifade eden Vali Çelik, vatandaşların Türkiye Çevre Haftası’na gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti paylaştı.

“HEPİMİZ SORUMLUYUZ”

Yaşanabilir ve sağlıklı dünyanın gelecek nesillere aktarılmasında herkesin sorumluluğu olduğunun altını çizen Vali Çelik, “Bizim evimiz olan dünyanın gelecek nesillere sağlıklı teslim edilmesinde hepimiz sorumluyuz. Dünya bize emanet, biz burada kiracıyız. Dünya’ya iyi bakmadığımız, tahribatları onarmadığımız müddetçe çocuklarımıza, gençlerimize yaşanabilir bir Dünya bırakamayacağımızı bilmemiz gerekir. Birileri bir şeyler yapıyor benim yapmama gerek yok düşüncesinden kurtulmayız; herkesin bir şeyler yapması gerekiyor. Herkese büyük görevler düşüyor” diye konuştu. 3 kilometrelik yürüyüşün ardından Vali Ali Çelik, çevreci çocuklarla birlikte 20 adet karaçam fidanını toprakla buluşturdu.

VALİ ÇELİK DOĞA İÇİN YÜRÜDÜ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!