Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VALİ ÇELİK: “183. YILIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 183.

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 183. yıl dönümü, İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törenle kutlandı. Törende bir konuşma yapan Vali Ali Çelik, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 183. yılını kutlamanın ve daha nice yüz yıllara umutla bakmanın gururunu yaşadığını söyledi.

Törene Vali Ali Çelik’in yanı sıra Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, diğer protokol üyeleri ve askeri erkan katıldı. Vali Ali Çelik’in Şeref Defterini imzalamasıyla başlayan tören, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç’ın çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

“YAKIN ZAMANDA TERÖRİSTLERİN VARLIĞI ORTADAN KALDIRILACAKTIR”

Anadolu coğrafyasında karşı karşıya kalınan birçok tehdidin hem kolluk kuvvetleri hem de Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları olan Mehmetçiklerdeki iradeyle her zaman bertaraf edildiğine vurgu yapan Vali Ali Çelik, “Bunun en büyük örneklerinden biri 40 yıldır terör belasından kurtulmak için verilen mücadeledir. Bugün Gabar’da, Cudi’de ülkenin en zor sathında, herhangi bir tereddüt etmeksizin görev ve sorumluluk üstlenen Jandarma Genel Komutanlığı mensuplarının, diğer kolluk birimlerimiz ve Mehmetçiğimizin göstermiş olduğu üstün vazife ahlakı sayesinde topraklarımız üzerinde 40 yıldır devam eden terör sorunu neredeyse bitmek üzeredir. Şu anda o topraklarımız içinde sayıları 100 civarında kalan teröristlerin varlığı yakın zamanda sizlerin bu sarsılmaz iradesi sayesinde ortadan kaldırılacaktır” diye konuştu.

 “ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Bizler her zor şart altında sizleri destekleyecek tüm zorlukları ortadan kaldırmak için kendimize düşen görevleri istisnasız yapmaya hazırız diyen Vali Çelik, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “183. yılını kutlayan Jandarma Genel Komutanlığımızın ve bunun gibi benzer bütün kurumlarımızın sonsuza kadar var olacağı kanaatiyle, umuduyla, azmiyle ve kararlılığıyla göstermiş olduğunuz vazife ahlakı, üstün gayretten dolayı tekraren minnetimi ifade etmek, Devletimiz adına şükranlarımı arz etmek isterim. Özellikle bu toprakları vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum. Emekli olan Jandarma Genel Komutanlığı mensuplarımıza sağlıklı bir emeklilik hayatı temenni ediyorum.” Törenin ardından Vali Ali Çelik ile protokol üyeleri, İl Jandarma Komutanlığının ekipmanlarının sergilendiği standı ziyaret ederek bilgiler aldılar.