Uyuşturucuyla mücadele başladı

service

Kütahya Belediyesi UMER Birimi, önleme ve bilinçlendirme çalışmalarına başladı. İlk etkinlik Çamlıca Ortaokulu’nun ardından İnköy Ortaokulu, Saka Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Gençleri koruma ve bilinçlendirme amaçlı ortaokul düzeyindeki çocuklara ‘Madde Bağımlılığı’ üzerine bilgilendirme çalışmaları başladı. Kütahya Belediyesi UMER Birimi personeli tarafından geçtiğimiz yıl ortaokullarda başlatılan “Madde Bağımlılığı” eğitiminin ilki Çamlıca Ortaokulu olmak üzere İnköy Ortaokulu, Saka Ortaokulu, Akkent İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

OYUN EŞLİĞİNDE MADDE BAĞIMLILIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ

Madde bağımlığı kadar 12’li yaşlara indiği günümüzde, ortaokul düzeyindeki çocuklara oyun eşliğinde madde bağımlılığı eğitimi verildi. Eğitimde, en başta tütün ve tütün mamulleri gibi alışkanlıkların nasıl kazanıldığı ve devamında zararlı madde alışkanlıkları, fiziksel ve psikolojik zararları, akran zorbalığı ve baskısı, madde teklif eden akran ile baş etme yolları ve hayır demenin önemi konu başlıkları ile bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Eğitim, çocukların yoğun katılımı ve soru cevap şeklinde son buldu. UMER Birimi tarafından mart, nisan ve mayıs aylarında her ay farklı okulda eğitim vererek gençlerin zararlı maddelere karşı bilgilendirme çalışmaları nisan ve mayıs aylarında da rehber öğretmeni bulunmayan ortaokullarda devam edecek.

Uyuşturucuyla mücadele başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!