ÜSTÜNKAYA’NIN ADI SOKAKTA YAŞAYACAK

featured
service

Kütahya’da UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi Ödülüne sahip üç sanatçıdan biri olan Hamza Üstünkaya’nın adı bir sokağa verildi. Sokak tabelasının asım töreni için sanatçı ile bir araya gelen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Üstünkaya’ya verdiği hizmetler için teşekkür etti.

Bahçelievler Mahallesinde bir sokağa adı verilen çini sanatçısı Hamza Üstünkaya için bir tören düzenledi.

IŞIK: “KENDİLERİ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık: “Ülkemizin ve dünyanın UNESCO tarafından Yaşayan İnsan Hazinesi Ödülüne sahip büyüğümüz, sanatçımız Hamza Üstünkaya’nın adını, daha hayatta iken bir sokağa verelim diye meclisimizden karar çıkarttık. Bahçelievler Mahallemizdeki bu sokağa Hamza Üstünkaya adını verdik. Bugün sokak tabelasını asmak için sanatçımızla bir araya geldik. Kendisine, ailesine ve bizlere dua eden herkese teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlı uzun ömürler versin. Şehrimizin Yaşayan İnsan Hazinesi Ödüllü üç sanatçısından birisi Hamza abimiz. Bu zenginlik, bu şehre Cenabı Allah’ın bir lütfu. Kendileri bizim için çok değerli. Bugüne kadar yaptığı her türlü hizmet için kendisine ve ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇALIŞTIKÇA BENİ YAKALADILAR VE GÖRDÜLER”

Çini sanatçısı Üstünkaya, herkese teşekkür ettiği konuşmasında: “Benim babam da çini ustasıydı ve onun adı da bir sokağa verilmişti. Ne mutlu bize, hem oğlu hem de kendi ismi bir sokağa verildi. Bir yerlere bazen sen farkında olmadan geliyorsun. Sen güzelleştikçe farkına varılıyorsun. Ben hiçbir zaman burada olacağım diye hedef koymadım. Ama çalıştıkça beni yakaladılar ve gördüler. Ben Kültür Bakanlığı sanatçısıyım, aynı zamanda UNESCO ödülüm var, aynı zamanda DPÜ fahri doktora unvanını verdiler. Şu anda da müzem kuruluyor. Herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Sokak tabelası asım törenine Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, MHP il ve Merkez İlçe yöneticileri, Hamza Üstünkaya ve aile ile birlikte belediye birim müdürleri ve mahalle muhtarı katıldı.

ÜSTÜNKAYA’NIN ADI SOKAKTA YAŞAYACAK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!