Üreten kadınlar el emeği ürünlerini sergiledi

Belediye Başkanı Alim Işık, Zığra Mahallesi İğne Oyası kursiyerlerinin ürünlerinin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

Üreten kadınlar el emeği ürünlerini sergiledi
service

Belediye Başkanı Alim Işık, Zığra Mahallesi iğne oyası kursiyerlerinin ürünlerinin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

Zığra Mahallesi İğne Oyası kursiyerleri, kendi el emekleri ve göz nurlarıyla hazırladıkları ürünleri, Zığra Mahallesi Sosyo Kültür Merkezi’nde sergiledi. Serginin açılışını MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ile birlikte gerçekleştiren Belediye Başkanı Alim Işık, geleneksel el sanatları örneklerinin yer aldığı sergiyi gezerek ürünleri tek tek inceledi.

El emeği göz nuru ürünleri üreterek hayatın her aşamasında yer alan kadınları tebrik eden Işık, kendisi için hazırlanan hediyeleri kabul ederek kursta başarılı olan kursiyerlere belgelerini takdim etti. Üretilen ürünlerin çok kıymetli olduğunu belirten Işık, bu tür kursları diğer mahallelerde ve şehrin genelinde yaygınlaştıracaklarını ifade etti. Emek veren kadınları her koşulda desteklemeye devam edeceklerini söyleyen Işık, sergiye katılan vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Üreten kadınlar el emeği ürünlerini sergiledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!