Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“ULUSAL EGEMENLİK BİR ANI DEĞİL GELECEK PROJESİDİR”

23 Nisan Ulusal Egemenlik

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulunan 29 Ekim Kadınları Derneği Kütahya Şube Başkanı Hacer Demirtaş: “Ulusal egemenlik anlayışı geçmişte kalmış bir anı değil gelecek projesidir” dedi.

Ulusal bayramların ulusu var eden değerlerin bilince çıkarılma günleri olduğunu aktaran Başkan Demirtaş: “Geleceği kuran gençler ve çocuklardır. Bağımsızlık mücadelemizin kazanımı olarak TBMM’nin açılış gününün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı oluşu bu  yönüyle  çok önemlidir. Bu nedenle halkın da yönetenlerin de, bu günlerin neden bayram olduğuna ilişkin tarihi, çocuklarımıza doğru aktarması ve kendi tarihinden güç alması için tüm olanaklarını seferber etmesi gerekir” diye konuştu.

“BAYRAMLAR ONUR VE EĞİTİM GÜNÜDÜR”

Bayramlar aynı zamanda bir onur ve eğitim günü olduğunu söyleyen Hacer Demirtaş: “Çocuklarımızın, özgürce şiirler okuyup, ezgiler söylediği, dans edebildiği, güzel ve renkli giysileri ile sevinç yaşadığı bir günün bedelinin ne olduğunu da öğrenmeleri esastır. Bugünün 4+4+4 eğitim sistemi, bilimden, gerçekten uzak ders ve televizyon programları ile bu sonuca ulaşmak olanaksızdır.  Biliyoruz ki, ulusal egemenlik, ülkenin bugününe ve geleceğine ilişkin kararların, doğrudan doğruya halka ait olması demektir. Hepimiz için ulusal egemenlik anlayışı, geçmişte kalmış bir anı değil, bir gelecek projesidir. Ondan vazgeçmeyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.