Ukraynalı Esirleri Taşıyan Uçak Rusya’da Düştü

Rusya'nın Belgorod Bölgesi'nde Ukraynalı esirleri taşıyan Il-76 tipi uçak düştü. Rusya Savunma Bakanlığı açıklama yaptı. İşte detaylar...

Ukraynalı Esirleri Taşıyan Uçak Rusya'da Düştü
service

Rusya’nın Belgorod Bölgesi’nde Ukraynalı esirleri taşıyan Il-76 tipi uçak düştü. Rusya Savunma Bakanlığı, uçakta 65 Ukraynalı askeri esir, 6 mürettebat ve 3 kişinin bulunduğunu açıkladı. Kazada hayatını kaybedenlerin olduğu belirtiliyor.

Rusya’ya ait Ilyushin Il-76 askeri nakliye uçağı, Çarşamba günü Belgorod bölgesinde düştü. Uçakta bulunan 65 Ukraynalı esir askeri, 6 mürettebat ve 3 kişinin tamamının hayatını kaybettiği açıklandı.

Bölgedeki Gelişmeler

Belgorod Valisi Vyacheslav Gladkov, Belgorod kentinin kuzeydoğusundaki Korochansky semtinde belirsiz bir “olay” yaşandığını ve bölgeye giderek incelemelerde bulunacağını belirtti. Olay, “belirsiz bir olay” olarak nitelendirildi.

Önceki Saldırılar

Belgorod bölgesi, son aylarda Ukrayna’nın sık sık saldırılarına maruz kalmıştı. Aralık ayında gerçekleşen füze saldırısında 25 kişi hayatını kaybetmişti. Bu olay, bölgenin güvenlik açısından hassas bir konumda olduğunu gösteriyor.

Ukraynalı Esirleri Taşıyan Uçak Rusya’da Düştü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!