Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UCİM FARKINDALIK EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Kütahya ekibi Kütahya 80. Yıl Özel İdare İlkokulu velilerine özel olarak çocuk ihmal ve istismarına yönelik farkındalık eğitimi verdi.

Eğitime okul idaresi, öğretmenler, veliler ve UCİM İl Koordinatörleri katıldı. UCİM Kütahya İl Koordinatörü Elif Sülün, derneğin amaçları ve işleyişi hakkında bilgi verirken, UCİM Kütahya Eğitim, Rehberlik ve Yönlendirme Koordinasyonundan Psikolojik Danışman ve Rehberlik Öğretmeni Begüm Karaçam “İstismarın Psikolojik Boyutu” konusunu işledi.

“İSTİSMARIN HUKUKİ BOYUTU” İŞLENDİ

UCİM Kütahya Hukuk Koordinatörü Av. Reyhan Toker Atlı ise “İstismarın Hukuki Boyutu” konusunda eğitim verdi. Ayrıca karşılaşılan çocuk ihmal ve istismarı durumunda velilerin üzerine düşen görev ve hukuki sorumluluklar ile yapmaları gerekenler konusunda bilgi verdi. Eğitime katılan veliler çok memnun olduklarını dile getirdi. Okul müdürü Onur Yıldırım veli eğitimlerini önemsediklerini söyleyerek UCİM Kütahya ekibine ve eğitime katılan kıymetli velilere teşekkürlerini sundu.