TÜRKİYE’DE KENDİ KENDİNE YETEN BİRKAÇ MERKEZDEN BİRİ

featured
service

DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal DPÜ İLTEM’i ziyaret etti. Rektör Uysal’a merkezde devam eden projelere ilişkin bilgilerin verildiği ziyarette; İLTEM’in ülkemizde üniversite bünyesinde olup kendi kendine yetebilen birkaç araştırma merkezinden biri olduğu söylendi.

DPÜ’nün İleri Teknolojiler Tasarım, Araştırma – Geliştirme ve Uygulama Merkezini (DPÜ İLTEM) ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’a merkezin devam eden projelerine ilişkin bir sunum gerçekleştirildi. DPÜ İLTEM binasında Merkez Müdürü Prof. Dr. Mustafa Tuncer, Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Hediye Aydın ve Dr. Öğr. Üyesi Ali Adem Bahar tarafından karşılanan Rektör Uysal’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez eşlik etti.

5 BİNİN ÜZERİNDE ANALİZ HİZMETİ

Ziyarete ilişkin olarak DPÜ İLTEM’den yapılan açıklamada, yapılan sunumda DPÜ İLTEM’in ülkemizde üniversite bünyesinde olup kendi kendine yetebilen birkaç araştırma merkezinden biri olduğu bilgisini alan Rektör Uysal, bu durumun sürdürülebilir olarak devam edebilmesi için ileriye dönük gerekli planlamalar hakkında memnuniyetlerini dile getirdi. Bu kapsamda, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına sunulan merkezin mevcut araştırma altyapısının güçlendirilmesini içeren proje konusunda da bilgilendirme – değerlendirme sunumu gerçekleştirildi. 10 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren merkezin teknik altyapı ve personel açısından güçlendirilmesi konusunda istişarelerde bulunulan toplantıda merkezin hem akademiye hem de özel sektöre yıllık yaklaşık 5 binin üzerinde analiz hizmeti verdiği ve hedefin bu sayıyı daha da yukarılara çekmek olduğu belirtildi.

TÜRKİYE’DE KENDİ KENDİNE YETEN BİRKAÇ MERKEZDEN BİRİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!