Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜRKİYE FİNALİNDE İLİMİZİ TEMSİL EDECEKLER

TÜBİTAK tarafından bu yıl

TÜBİTAK tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen yarışmanın bölge finali Bursa Uludağ Üniversitesinde gerçekleştirildi. Yarışmada Kütahya’yı temsil eden Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Duru Aydın ve Kubilay Sürücüoğlu bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazandılar.

TÜBİTAK tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen yarışmanın bölge finali Bursa Uludağ Üniversitesinde gerçekleştirildi. Ülkenin dört bir yanından pek çok öğrencinin katıldığı yarışmada Kütahyalı öğrenciler bölge birincisi olarak ilimizi gururlandırdı.

BÖLGE BİRİNCİSİ OLDULAR

Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Duru Aydın ve Kubilay Sürücüoğlu’nun bilişim öğretmeni Seher Kızıltepe danışmanlığında hazırladıkları “CEP – DEYİM Mobil Uygulaması ile Atasözleri ve Deyimler Konusunun Öğrenilmesine İlişkin Farkındalık Oluşturma” isimli projeleri bölge birincisi olarak Türkiye finalinde yarışmaya hak kazandı.

BÖLGE İKİNCİSİ DE KÜTAHYA’DAN

Yarışmada Kütahya’yı temsil eden bir diğer öğrenci Ebubekir Katade Tüzüner de fen bilgisi öğretmeni Sevgi Alan danışmanlığında hazırladığı “TARORYA; Tarih ve Oryantringi Buluşturan Bir Unity Oyun Tasarımı” isimli projesi bölge ikincisi olmayı başardı.