Türk Hava Yolları, tarihindeki en büyük uçak alımı için Airbus ile görüşüyor

Türk Hava Yolları (THY) yönetimi, tarihinin en büyük uçak siparişi için Airbus yetkilileri ile İstanbul'da bir araya geldi.

featured
service

Türk Hava Yolları (THY) yönetimi, tarihinin en büyük uçak siparişi için Airbus yetkilileri ile İstanbul’da bir araya geldi.

THY yöneticileri, İstanbul’da Airbus yetkilileri ile gerçekleştirdikleri görüşmede, satın alma kararı verilen 10 adet A350-900 uçağının yanı sıra, 75 adet A350-900, 15 adet A350-1000, 5 adet A350F kargo uçağı ve 250 adet A321 NEO uçağını içeren toplamda 355 adet uçak için müzakerelerde bulundu.

Görüşmede ayrıca, A350 uçaklarının motor bakım hizmeti ve yedek motor temini için Rolls-Royce yetkilileri ile de görüşmeler yapıldı. Bu gelişme, THY’nin filosunu genişleterek küresel pazardaki etkisini artırmayı ve müşterilere daha geniş bir hizmet yelpazesi sunmayı amaçladığını gösteriyor.

THY’nin bu büyük uçak alımı, hem filosunu güçlendirmek hem de gelecekteki uluslararası taleplere daha iyi yanıt verebilmek adına stratejik bir adım olarak değerlendirilebilir.

Bu hamle, şirketin küresel ölçekte rekabet avantajını artırmasına katkıda bulunabilir.

Türk Hava Yolları, tarihindeki en büyük uçak alımı için Airbus ile görüşüyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!