Türk futbolunda yayınlarda yeni dönem

Türk futbolu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yeni naklen yayın ihalesi öncesinde heyecanlı bir sürece girişiyor.

Türk futbolunda yayınlarda yeni dönem
service

Türk futbolu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yeni naklen yayın ihalesi öncesinde heyecanlı bir sürece girişiyor. Kulüpler Birliği Vakfı (KBV), Türk futbol tarihinde önemli bir adım atarak ihaleye katılma kararı aldı. 2024’te Türk futbolunda yepyeni bir sayfa açılması bekleniyor.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın Stratejik Kararı

Son toplantısında KBV’nin, Türk futbolunu derinden etkileyecek bir stratejik karar aldığı belirtiliyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun naklen yayın ihalesine hazırlanırken, mevcut yayıncı kuruluş beIN Group’un beklenenden daha düşük bir teklifte bulunmasını önlemek amacıyla KBV, TFF’ye 300 bin TL yatırarak ihale şartnamesini aldı.

Her Maçın Ayrı Ayrı Pazarlanması

Sözcü Gazetesi’nin iddiasına göre, KBV’nin ihalede hakları satın almak için masada sunduğu seçenekler arasında her maçın ayrı ayrı pazarlanması da bulunuyor. Bu yaklaşım, Türk futbolunda yeni bir ticaret modelini beraberinde getirebilir.

Vakıflar Kanunu ve KBV’nin Adımı

KBV’nin iktisadi işletme vasfını kullanarak ihaleye katılma kararı, Vakıflar Kanunu’nun 26. maddesi doğrultusunda yasal bir temele dayanıyor. Vakıflar, amacını gerçekleştirmek ve gelir temin etmek adına iktisadi işletme kurabilir ve şirketlere ortak olabilirler. KBV’nin bu adımıyla yasal çerçevede hareket ettiği vurgulanıyor.

Türk futbolunda naklen yayın ihalesine katılma kararı, hem kulüpler hem de futbolseverler arasında büyük bir merak uyandırdı. KBV’nin stratejik hamlesi, Türk futbolunda yayın haklarına dair yeni bir dönemin kapılarını aralayabilir. Yapılacak ihalede hangi kuruluşun hakları elde edeceği ve bu değişimin Türk futbolunu nasıl etkileyeceği ise merakla beklenen gelişmeler arasında.

Türk futbolunda yayınlarda yeni dönem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!