“TÜKENME NOKTASINA GELDİK”

featured
service

Kütahya Eczacı Odası Başkanı Cahit Ceylan, İstanbul Ataşehir’deki bir eczacının çalışanlarıyla birlikte darp edilmesine tepki gösterdi. Başkan Ceylan, yaşanan şiddet olaylarının sağlık çalışanlarını güvensizlik duygusu içerisinde tükenme noktasına getirdiğini kaydetti.

Ceylan açıklamasında: “Saldırgan şahıs, eczanenin yerini zor bulduğu gerekçesiyle eczane çalışanlarına sözlü saldırıda bulunmuş, tehdit ve hakaretler savurmuş, bunun yanı sıra eczane demirbaşlarına da maddi hasar vermiştir. Birinci basamak sağlık hizmet sunumu yapan eczanemizde yaşanan bu şiddet olayının failinin bir an önce bulunarak hak ettiği cezaya çarptırılması gerekmektedir” dedi.

“KONUNUN ISRARLI TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ” Sağlık çalışanlarını güvensizlik duygusu içerisinde tükenme noktasına getiren şiddet olaylarının bütüncül politikalarla durdurmanın bir zorunluluk olduğunu söyleyen Cahit Ceylan: “Biz eczacılar korumak, iyileştirmek ve yaşatmak için kesintisiz ve nitelikli sağlık-ilaç hizmeti sunarken her an şiddete uğrayabileceğimiz endişesi ile görev yapmak istemiyoruz. Türk Eczacıları Birliği olarak saldırıya uğramış meslektaşımıza ve eczane çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Başta meslektaşlarımız olmak üzere sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin sıradanlaşmasına asla izin vermeyecek, konunun ısrarlı takipçisi olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

“TÜKENME NOKTASINA GELDİK”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!