TİROİT NODÜLLERİ’NE AMELİYATSIZ TEDAVİ

featured
service

Tiroit hastalarının bıçak altına yatmadan tedavilerinin yapıldığı ‘Radyo frekans ablasyon uygulama’ yöntemi Kütahya’da da başlandı.

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, ‘Tiroit nodülleri’ artık ameliyatsız bir şekilde uygulanan işlem ile hastaları kısa bir sürede sağlığına kavuşturuyor. Hastalar ile konuşarak gerçekleştirilen tedavinin tüm masrafları SGK tarafından karşılanırken, tedavi için 6 ay da 15 hasta ‘Radyo frekans ablasyon uygulaması’ ile aynı gün taburcu edildi.

İŞLEM ÇOK KISA VE PRATİK

Ameliyatsız bir şekilde kısa sürede hastaların sağlıklarına kavuştuğundan bahseden Doç. Dr. Mehmet Korkmaz: “Tiroit nodülleri ülkemizde çok sık görülmektedir. Günümüze kadar bu nodüller ameliyat ile tedavi edilmekteydi ancak bizim hastanemizde uyguladığımız ameliyatsız küçük bir iğne deliğinde girerek lokal anestezi ile hastaları aynı gün taburcu ettiğimiz ‘Radyo frekans ablayon tedavisini’ başarı ile uygulamaktayız. İşlem çok kısa ve pratiktir, her hangi bir kesiği ve kanama riski çok düşük olan bir işlemdir” şeklinde konuştu.

SGK KARŞILIYOR

Gelen hastaları endokrinoloji biriminden Bünyamin Aydın ve Barış Cansu ile değerlendirdiklerini aktaran Korkmaz: “Furkan hocamız ile de başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde tedavi ettiğimiz yaklaşık 15 hastamız oldu ve hepsinde başarılı sonuçlar elde ettik. Yaklaşık 6 aydır bu işlemi hastanemizde yapıyoruz. Bu uygulama Türkiye’de yeni başlayan bir uygulama ve yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Bu uygulama ile hastalarımız ve doktorlarımız daha konforlu ve taburcu süresi çok kısa riskleri de çok az. Ayrıca işlemin hastaya her hangi bir maliyeti yok. Ameliyata göre daha ekonomik olan bu işlemi SGK karşılıyor ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı” diye konuştu.

“KISA SÜREDE İŞ HAYATINA DÖNÜLEBİLİYOR” İşlem sonucunda hastaların kısa sürede iş hayatına dönebildiklerini söyleyen Dr. Öğretim üyesi Furkan Ertürk Urfalı da “Uygulama ile ameliyata göre riskleri daha düşük olmakta ve hastalarımız çalışma hayatına daha kısa sürede dönebilmektedirler. Yaklaşık 6 aydır hastanemizde uyguladığımız işlemimizden hastalarımız da bizler de sonuçlardan memnunuz” ifadelerini kullandı.

TİROİT NODÜLLERİ’NE AMELİYATSIZ TEDAVİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!