Tesla uygun fiyatlı araba üretecek

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, duyurusunu yaptığı yeni nesil düşük maliyetli Tesla modeli için heyecan uyandıran detaylar paylaştı.

Tesla, Çin'de kurulacak fabrika için imzayı attı
service

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, duyurusunu yaptığı yeni nesil düşük maliyetli Tesla modeli için heyecan uyandıran detaylar paylaştı. İşte, Elon Musk’ın açıklamaları ve yeni modelin üretim sürecine dair bilgiler:

Ucuz Tesla’nın Gelişmiş Üretim Sistemi

Elon Musk tarafından tanıtılan ucuz Tesla modeli, diğer modellerden farklı olarak daha gelişmiş bir üretim sistemi ile hayata geçirilecek. Bu yeni araç, “Redwood” kod adıyla anılan küçük bir crossover olacak. Tesla, haftalık 10 bin araçlık üretim hedefiyle dikkat çekiyor.

Musk, yeni ucuz Tesla’nın üretimine 2025’in ikinci yarısında başlanacağını duyurdu. İlk etapta üretimin Tesla’nın Austin, Texas Gigafactory’sinde gerçekleşeceğini belirten Musk, ilerleyen dönemde dünya genelinde üretimin devam edeceğini ifade etti. Üretim sürecinde hızlanmak adına gerekirse fabrikada uyuyabileceklerini de ekledi.

Yeni Üretim Tekniği ve Zorluklar

Musk, yeni üretim tekniğinin kopyalanmasının zor olacağını vurgulayarak, “makineyi yapan makineyi yapan makineyi kopyalamak zorundasınız” dedi. Ancak, yeni üretim hattının yavaş başlayabileceğini ve satış büyümesinin Model 3 ve Model Y’deki azalmadan etkilenebileceğini belirtti.

Elon Musk, bu kez üretim tahminlerinin genellikle iyimser olduğunu kabul etti. Ayrıca, tam otonom sürüş (FSD) ilerlemelerine de değinerek, diğer otomobil şirketlerinin FSD lisansları için başvurması gerektiğini söyledi. Musk, bu konuda önemli gelişmelerin “muhtemelen bu yıl belli olacağını” ekledi.

Tesla uygun fiyatlı araba üretecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!