TEKNOFEST, BÜYÜK ZAFER’E ÖZEL KÜTAHYA’DA

featured
service

Samsun’da düzenlenecek olan TEKNOFEST 2022’nin bir ayağı Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları kapsamında, Başkomutan Meydan Muharebesi’nin zaferle sonuçlandığı Kütahya’da yapılacak. 9-14 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek uluslararası yarışmaya 130 takım ve bin yarışmacı katılacak.

TEKNOFEST 2022’nin detayları Vali Ali Çelik’in başkanlığında, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Vali Yardımcısı Buğra Karadağ ile ilgili yetkililerin katılımıyla düzenlenen toplantıda istişare edildi.

9-14 AĞUSTOS TARİHLERİNDE ZAFER HAVALİMANINDA

Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması’nın Bursa’dan sonra ilk kez Büyük Zafer’in 100. yılına özel Kütahya’da yapılacağını açıklayan Vali Ali Çelik, Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde bulunan Zafer Havalimanında 9-14 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek uluslararası yarışmaya 130 takım ve bin yarışmacının katılacağını söyledi.

“BÜTÜN KÜTAHYA EL ELE VERDİ”

Büyük Zafer’in 100. yılında havacılık tutkunlarını zaferin kazanıldığı topraklarda ağırlamaktan memnuniyet duyacağını ifade eden Vali Çelik: “Milletvekillerimiz, Kütahya Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz, üniversitelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız hepsi de el ele ve gönül birliğiyle çalışıyor. Kütahya, Büyük Zafer’inin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlayacak” diye konuştu. TEKNOFEST 2022’ye Dumlupınar Üniversitesinden 39 takımın katılacağını dile getiren Vali Çelik, “Takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.  Toplantı görüş ve önerilerin paylaşılmasının ardından sona erdi.

TEKNOFEST, BÜYÜK ZAFER’E ÖZEL KÜTAHYA’DA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!