TAŞINMAZLARIN KİRA SÜRESİ 5+5 YIL OLDU

featured
service

Kütahya Belediyesi 4. dönem 2. olağan meclis toplantısı 11. gündem maddesinde yer alan mülkiyeti ve tasarrufu Kütahya Belediyesine ait taşınmazların 5+5 yıllığına kiraya verilebilmesi için encümene yetki verildi.

Daha önce ihale yoluyla 3 yıllığına kiraya verilebilen belediyeye ait taşınmazların, yeni yapılacak kiralama ihalesinde, kiralama süresinin uzatılması konusu müzakeresi, belediye meclisinde gündeme geldi. Gündemin 11. maddesi olarak görüşülen konuda meclis üyeleri Belediye Encümenine yetki verdi.

“3 YILLIK SÜRE YETERLİ DEĞİL”

Konu ile ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Daha önce kira ihalesine çıkılmamış veya bir defa çıkılmış uzun süre kullanılmış olan taşınmazlar, mülkiye müfettişleri denetiminde bulgu olarak yazıldığı için, 2020 yılı ocak ayında toplu ihaleye çıkmıştık. 3 yıl süre ile bunları kiraya vermiştik. Takdir ederseniz esnafımızın kalıcı yatırım yapabilmesi, iş yerini biraz daha iyileştirebilmesi için üç yıllık sürenin yeterli olmadığı gerekçesi ile en azından 5+5 olacak şekilde taraflar arasında herhangi bir anlaşmazlık olmadığı süre içerisinde beşinci yılın sonunda yeniden bir beş yıl daha uzatılması, ya da iki taraf arasında sıkıntıların olması durumunda beş yıls onunda yeniden ihaleye çıkılması yönünde bir teklif” diye konuştu.

“ESNAFIMIZ RAHATLAYACAK” Başkan Işık, kira süresi biten taşınmazların tekrar ihaleye çıkarılırken, esnafların talepleri doğrultusunda 5+5 yıl olacak şekilde ihaleye çıkartılacağını kaydetti. Işık: “Böylelikle hem esnafımız rahatlayacak hem de kira ihaleleri döneminde hepimizi rahatsız eden birçok konunun da önüne geçmiş olacak. Alınan karar bundan sonra yapacağımız kiralama ihalelerinde uygulanacaktır. Esnaflarımıza ve Kütahya’ya hayırlı olsun” dedi.

TAŞINMAZLARIN KİRA SÜRESİ 5+5 YIL OLDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!