Taşerona kadro ne zaman verilecek?

90 bin taşeron işçiye kadro konusundaki gelişmeler yakından takip ediliyor ve işçilerin kadroya geçiş tarihi büyük bir merakla bekleniyor. İşte detaylar...

Taşerona kadro ne zaman verilecek?
service

90 bin taşeron işçiye kadro konusundaki gelişmeler yakından takip ediliyor ve işçilerin kadroya geçiş tarihi büyük bir merakla bekleniyor.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, seçim sonrasına kadar kadro çalışmalarının büyük kısmının tamamlandığını ifade etmişti.

Ancak net bir tarih verilmemiş olup, sürecin seçimlerden sonra devam edeceği belirtilmiştir. Bilgin, “Kamudaki taşeronları planladık. Meclis’in önümüzdeki haftadan itibaren çalışamayacağı bir dönemdeyiz. Önümüzde dosyamız duruyor. Çalışmanın büyük kısmını tamamladık. Seçimden sonraya kalır diye düşünüyorum, çözeceğimiz konulardan birisi bu.” açıklamalarıyla sürecin devam edeceğini belirtmişti.

90 bin taşeron işçiye kadro şartları ise henüz resmi olarak açıklanmamıştır. Kadro çalışmalarının seçim sonrasına bırakılması, sürecin nasıl şekilleneceğine dair belirsizlik yaratmaktadır. İlerleyen günlerde resmi açıklamalar ve güncellemelerle birlikte taşeron işçilere kadro süreci daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Taşerona kadro ne zaman verilecek?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!