Taksit sayısı azalacak kaygısı beyaz eşya satışlarını artırdı

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Başkanı Gökhan Sığın,"Taksit endişesi ve enflasyonun, beyaz eşya talebini öne çekiyor."dedi

Taksit sayısı azalacak kaygısı beyaz eşya satışlarını artırdı
service

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Başkanı Gökhan Sığın, enflasyon ve taksit sayısındaki potansiyel düşüş kaygısı nedeniyle tüketicilerin beyaz eşya taleplerini öne çektiğini belirtiyor.

Sığın, enflasyon ve fiyat artışlarına karşı taleplerini öne çeken tüketicilerin, beyaz eşya satışlarını olumlu yönde etkilediğini ifade ediyor. İhracatta düşüş yaşanırken, iç piyasa satışlarında ise yüzde 14’lük bir artış görülüyor.

Fiyat Artışları ve Taksit Sayılarındaki Endişe

Sığın, taksit sayılarındaki düşüş endişesinin, tüketicilerin alımlarını hızlandırdığını söylüyor. Kredi kartı taksitleri aynı kalırken, yüksek faiz oranlarının maliyetleri artırdığını ve ürün fiyatlarını yükselttiğini vurguluyor.

Sektörün Geleceği ve İhracatın Önemi

2023 yılı sonuçlarını değerlendiren Sığın, iç satışların sektör için kritik önem taşıdığını belirtiyor. İhracat teşviklerinin devam etmesi gerektiğini vurgulayan TÜRKBESD Yönetim Yardımcısı Fatih Özkadı, küresel risklere karşı iç satışların sektörü koruma gücüne dikkat çekiyor.

TÜRKBESD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yavuz, sektörün önemli girdilerinden olan yassı çelik ürünleriyle ilgili anti-damping soruşturmasının etkilerine dikkat çekiyor. Soruşturmanın ihracat ve istihdam üzerindeki potansiyel etkilerini vurguluyor.

Taksit sayısı azalacak kaygısı beyaz eşya satışlarını artırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!