T.C. KÜTAHYA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2021/5 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

featured
service

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Kütahya İli, Merkez İlçesi, Servi Mahallesi, 82 Ada, 139 Parsel, Bahçeli Kerpiç Ev vasfındaki taşınmaz satılacaktır.
Ana gayrimenkul 379,83 m2 yüzölçümüne sahip,82 ada, 139 parsel üzerinde, 3/A yapı sınıfında, bitişik nizamda, yığma-kerpiç yapı tarzında, zemin+1 normal katlı olarak inşa edilmiş, Bahçeli Kerpiç Ev olarak cins tahsisi yapılmış yaklaşık 35 yaşındaki müstakil binadır. Zemin katta brüt 110,00 m2, 1. Normal katta brüt 115,00 m2 alanlı olmak üzere toplamda brüt 225,00 m2 alanlıdır. Keşif günü itibariyle binanın ekonomik değeri bulunmamaktadır.
Taşınmaz il merkezi konumunda olan Kütahya Valiliği ve tarihi vazoya yakın mesafede konumludur. Yakın çevresinde Kütahya Valiliği başta olmak üzere diğer resmi kurumlar, sosyal merkezler, zemin, asma kat ve 1. Katları iş yeri, diğer katları, ofis ve mesken olarak kullanılan 6-8 katlı apartman tarzı yapılar ile 3-4 katlı müstakil bina tarzı yapılar yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanır.
Adresi: Servi Mahallesi, Bolatbey 1. Sokak, No:1 Merkez-KÜTAHYA
Yüzölçümü: 379,83 m2
Arsa Payı: Tam
İmar Durumu: Taşınmaz imar planında kısmen yol, kısmen bitişik nizam 4 kat, yapı adasında olup, şuyuludur. Üzerinde tescilli eser bulunduğundan her türlü fiziki ve inşai müdahalede Kütahya K.V.K.B.K.M. Kararı gerekir. 4. Etap uygulama imar planı ve önlemli alan (ÖA-1) içerisindedir. Kütahya Askeri Havaalanı Mania Planı ile ilgili yapılaşmalarda mania planı kriterlerine uyulacaktır. Mania kotu:994-996 m ‘dir.
Kıymeti: 700.000,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Eski Eserdir. Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü: 28/09/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
2. Satış Günü: 26/10/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
Satış Yeri: KÜTAHYA ADLİYESİ HUKUK MAHKEMELERİ EK BİNA SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
İlk İhalenin düşürülmesine sebebiyet veren hissedar Ferhat TAK’ın ihaleye teminat yatırarak alınmasına,
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

T.C. KÜTAHYA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2021/5 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!