SU SAMURU BESLENİRKEN GÖRÜNTÜLENDİ

featured
service

Kütahya’da, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliğince (IUCN) nesli tehdide yakın kategorisinde listelenen su samuru beslenirken görüntülendi.

Kütahya’da, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliğince (IUCN) nesli tehdide yakın kategorisinde listelenen su samuru beslenirken görüntülendi. ( AA – Anadolu Ajansı )

Kentin farklı bölgelerinde kuş ve yaban hayvanlarının fotoğraflarını çeken Alperen Akdemir, kentteki Porsuk Barajı’nda su samurunu balık yerken görüntüledi. Fotoğrafları inceleyen Doğa Koruma ve Milli Parklar Kütahya Şube Müdürlüğü yetkilileri de nesli tehlike altında olduğundan dolayı su samurunun koruma altında bulunduğunu bildirdi.

“KÜTAHYA’MIZ YABAN HAYATI ÇEŞİTLİLİĞİ BAKIMINDAN OLDUKÇA ZENGİN”

Akdemir, su samurlarını daha önce görüntülediğini, şimdi de su samurlarını balıkla beslenirken görüntüleyebildiği için kendisini şanslı saydığını söyledi. Doğa ve yaban hayatını görüntülemekten büyük keyif aldığını belirten Akdemir: “Kütahya’mız ve Porsuk Barajı yaban hayatı çeşitliliği bakımından oldukça zengin. Burada birçok canlı türünü görüntüleme fırsatım oluyor. Daha önce görüntülerini kaydettiğim su samurlarının bu kez kur davranışları ile beslenmelerini görüntüledim. Bu benim için oldukça heyecan verici bir durum oldu” ifadelerini kullandı. Akdemir, yaban hayatının korunması gerektiğini sözlerine ekledi. AA

SU SAMURU BESLENİRKEN GÖRÜNTÜLENDİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!