Spotify’a videolu online kurs özelliği geliyor

Spotify, artık sadece müzik dinleme platformu olmanın ötesine geçiyor ve kullanıcılarına video tabanlı eğitim kursları sunmaya başlıyor.

featured
service

Spotify, artık sadece müzik dinleme platformu olmanın ötesine geçiyor ve kullanıcılarına video tabanlı eğitim kursları sunmaya başlıyor.

Genişleyen İçerik Yelpazesi

Müzik dinleme deneyiminin yanı sıra podcastler, sesli kitaplar gibi çeşitli içerikler sunan Spotify, İngiltere’de başlatılan bir test ile video eğitim kurslarını kullanıcılarına sunuyor. Bu hamle, platformun müzik ve ses içeriği dışında da kullanıcılarına değer katma hedefini gösteriyor.

Eğitim İçeriği ve Temalar

Kullanıcılar, platform üzerinden çeşitli konularda video kursları satın alabilecek ve her bir kursun “en az iki” dersini ücretsiz deneme imkanı bulacaklar. Kurslar müzik yapımı, yaratıcılık, iş öğrenimi ve sağlıklı yaşam gibi dört ana tema altında düzenlenmiş durumda olacak. Bu sayede kullanıcılar, ilgi duydukları konularda kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.

İşbirlikleri ve Kaliteli İçerikler

Spotify, BBC Maestro, PLAYvirtuoso, Skillshare ve Thinkific gibi önde gelen eğitim teknolojisi şirketleriyle işbirliği yaparak kullanıcılara çeşitli alanlarda kaliteli içerikler sunmayı amaçlıyor. Bu işbirlikleri, kullanıcıların farklı ilgi alanlarına hitap eden zengin içeriklere erişimini sağlayacak.

Kullanıcı Memnuniyeti ve Gelecek Perspektifi

Spotify’ın Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Babar Zafar, bu yeni adımın kullanıcıların öğrenme ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için heyecan verici bir fırsat olduğunu belirtiyor. Zafar’a göre, kullanıcılar zaten podcast ve sesli kitapları öğrenme amaçlı kullanıyorlar ve bu nedenle video tabanlı öğrenme içeriğine de ilgi göstereceklerini düşünüyor.

Spotify’a videolu online kurs özelliği geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!