MİLLİ SPORCUNUN HEDEFİ PROFESYONEL BOKS

MİLLİ SPORCUNUN HEDEFİ PROFESYONEL BOKS
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.12.2022
0
A+
A-

Emet ilçesinde öğretmenlik yapan Milli boksör Necat Ekinci, 2024 Paris Olimpiyatları’nda madalya kazanıp, profesyonel boksa geçmeyi hedeflediğini söyledi.

Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil eden milli boksör Necat Ekinci, AA Spor Sohbetleri’ne konuk oldu. Necat, boksa başlama hikâyesini “Mahallede ürkek bir çocuktum. Ağabeyim beni boksa başlattı. İlk zamanlarda boks yaparken de çekingen bir çocuktum ama sonra çok sevmeye başladım.” sözleriyle anlattı.

“BOKS YAPTIKTAN SONRA ÖZGÜVENİM YERİNE GELDİ”

Kars’ta 6 yaşında tanıştığı boksun hayatının dönüm noktası olduğunu vurgulayan Necat, şöyle devam etti: “Hayatım değişti. Daha cesaretli bir insan oldum. Çekingen bir çocuktum, her şeyde bir adım gerideydim. Boks yaptıktan sonra özgüvenim yerine geldi, kendime inandım. Boks, Necat Ekinci’ye birçok şey kazandırdı. Bir hiçken spor yaparak birçok şey elde ettim. Ülkemi temsil ettim, madalyalar kazandım. Sonra beden eğitimi öğretmeni oldum. Spor sayesinde okudum, yoksa okumazdım. Antrenörüm hep bana destek oldu. Hem sporu hem de okulu bir arada götürmemize yardım etti. Boks benim her şeyimi değiştiren spor. Açıkçası ben okumazdım, herhangi bir işte çalışıyor olurdum. Amelelik de olur, her türlü işi de yapardık. Ekmeğimizi taştan çıkarırız ama spor beni bambaşka biri yaptı.”

“HEDEFİMİZ ALTIN MADALYA”

Milli boksör, bundan sonraki hedefleriyle ilgili “Mayıs ayında Özbekistan’da 2023 Dünya Şampiyonası var. İnşallah orada hedefimiz altın madalya. Sonra Avrupa Oyunları var, olimpiyat için kota verecek. İnşallah orada olimpiyat vizesi almayı amaçlıyorum. Her katıldığım organizasyonda madalya kazanıp olimpiyatlara gitmek istiyorum. Olimpiyatlarda da madalya hedefliyorum” ifadelerini kullandı. Her amatör boksörün hayalinin profesyonel boks yapmak olduğunun altını çizen Necat, “Her sporcunun hayali, önce amatörde boks yapıp sonra profesyonele geçmektir. Benim de öyle. Hedefim, 2024 Paris Olimpiyatları’nda madalyamı alıp, profesyonel boksa geçmek. Profesyonel boksun popülerliği daha fazla. Maddi getiri olarak da çok ileride, çok iyi standartları, şartları var. Profesyonel boks her sporcunun hayali” değerlendirmesinde bulundu.

“EMET’TE ANTRENMAN YAPACAK ALANIM YOK”

Emet’te öğretmenlik yaptığını söyleyen Necat Ekinci: “Türkiye’nin tüm topraklarında yaşanır ama ben aktif milli sporcuyum. Kütahya Emet’te görev yapıyorum. Orada antrenman yapacağım olanağım, partnerim yok. Aktif sporcu olduğum için orada çalışamıyorum. Birçok sporcu bu durumda. Bunu düzeltseler çok iyi olur. Aktif sporcuları daha büyük şehre, antrenman imkânı olan yerlere verseler daha iyi olur. Antrenörüm de zaten Ankara’da, çok uzak kalıyoruz. O yüzden biraz sıkıntı yaşıyoruz. Birçok sporcu da bu sorunu yaşıyor. İnşallah bir çözüm bulunur.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram