KÜTAHYALI JUDOCULAR MADALYALARI TOPLADI

KÜTAHYALI JUDOCULAR MADALYALARI TOPLADI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.11.2021
11
A+
A-

“Yunus Emre’yi Anma ve Hoşgörü Kupası” Judo Turnuvası’nda Kütahya’yı temsil eden sporcular Yıldızlar, Ümitler ve Minikler kategorisinde olmak üzere toplam 17 madalya ile kente döndüler.

 Karaman’ın ev sahipliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen  “Yunus Emre’yi Anma ve Hoşgörü Kupası” Judo turnuvası 26-28 Kasım tarihleri arasında yapıldı.

KÜTAHYA’YI 30 SPORCU TEMSİL ETTİ

2 bin 500 kişilik spor salonunda yapılan turnuva; süper minik, minik, yıldızlar ve ümitler kategorilerinde gerçekleştirildi. Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan ve Rusya’dan dört yüzün üzerinde sporcunun katıldığı turnuvada 3 farklı grupta 30 sporcu Kütahya’yı temsil etti.

TOPLAM 17 MADALYA

Yıldızlar ve Ümitler kategorisinde; Sefa Güler 40 kg’da birinci, İbrahim Könül 50 kg’da ikinci, Erdem Ay 55 kg’da birinci, Talip Çakır üçüncü, Sena Sezer 52 kg’da üçüncü, Tuğçe Sayıner birinci; Havvanaz Tetik 57 kg’da birinci, Kübra Tüfek ve Sude Turhan üçüncü, Zeynep Çerez 70 kg’da üçüncü oldu. Minikler kategorisinde ise dereceye giren öğrenciler şu şekilde: Ebrar Su Sağlık 36 kg’da üçüncü, Ayşegül Baran 40 kg’da ikinci, Ayşenaz Kara üçüncü, Ayşenur Turhan 48 kg’da üçüncü, Elif Karaca 52 kg’da ikinci, Mert Çelik 46 kg’da ikinci ve Melis Toker +57 kg’da ikinci oldu. Kütahyalı judocular toplamda 17 madalya ile kente döndüler.

KEVZER’DEN TEŞEKKÜR

Sporculara eşlik eden antrenör İsmail Kevzer turnuva sonrası: “Dereceye giren sporcularımı kutlar, bizlere destek olan Kütahya Judo Spor Kulübü Yönetimine, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, il temsilciliğine,  duyarlı velilerimize teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram