KAYAKSEVERLER MURAT DAĞI’NA KOŞTU

KAYAKSEVERLER MURAT DAĞI’NA KOŞTU
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.01.2022
0
A+
A-

Gediz ilçesindeki bin 850 rakımlı Murat Dağı Termal Kayak Merkezi, sömestr tatiline çıkan öğrenciler ve ailelerinin ilgi odağı oldu.

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, kayak pisti ile 1500 rakımda bulunan 41 derece sıcaklığa sahip termal kaynaklara sahip bölge, yerli ve yabancı ziyaretçilerine farklı bir kış turizmi imkânı sunduğunu kaydetti. Akçadurak, kar kalınlığının bir metreye yaklaştığı Murat Dağı’nda, sömestr tatilini fırsat bilen öğrenciler ve aileler keyifli vakit geçirdiğini ifade etti.

“İLGİ HER GEÇEN GÜN DAHA DA ARTIYOR”

Vatandaşların Murat Dağı’nda hem termal, hem de kayak keyfini birlikte yaşadığını belirten Başkan Akçadurak: “Bilindiği gibi, Murat Dağı hem yaz hem de kış turizmine hitap ediyor. Yarıyıl tatilinden dolayı buraya yoğun bir ilgi var. Geçtiğimiz hafta sonu termal kayak merkezimizde yaklaşık yüzlerce kişiyi ağırladık. Sömestr tatili boyunca ilginin devam edeceğini umut ediyoruz. Belediyemiz tarafından işletilen yayla evleri yarıyıl tatili boyunca belirli bir doluluk oranına ulaştı. Murat Dağı’na ilgi her geçen gün daha da artıyor. Buraya gelen ailelerimiz bin 850 metre rakımda gündüz kayak ve doğa yürüyüşleri, akşam ise termal tesislerimizdeki şifalı sularda kaplıca keyfi yapabiliyor” diye konuştu.  Başkan Akçadurak, Gediz Termal Kayak Merkezi’nde ücretsiz kayak eğitiminin de verildiğini sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram