DPÜ’LÜ ÖĞRENCİLER TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ

DPÜ’LÜ ÖĞRENCİLER TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.05.2022
0
A+
A-

DPÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, TÜSF tarafından düzenlenen GNÇ Sporfest’te atletizm dalında bir altın, üç gümüş ve iki bronz olmak üzere toplamda 6 madalya ile takım olarak Türkiye dördüncüsü oldu.

TOPLAM 6 MADALYA KAZANDILAR

DPÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri GNÇ Sporfest’ten altı madalya ile döndü. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından İzmir Ege Üniversitesinde düzenlenen GNÇ Sporfest’te atletizm branşında sporcular Ali Çolak üç adım atlamada altın, uzun atlamada ise gümüş, Orhan Baştürk yüksek atlamada gümüş, Menekşe Nur Fırat disk atmada gümüş, gülle atmada bronz, İbrahim Subaşı 3 bin metre engellide bronz madalya kazanarak podyumda kendilerine yer buldular.

TOPLAM PUAN 131

Bir altın, üç gümüş ve iki bronz olmak üzere toplamda 6 madalya kazanan DPÜ erkek atletizm takımı, 131 puanla Türkiye dördüncüsü olarak önemli bir başarıya imza attı. Spor Bilimleri Fakültesinden yapılan açıklamada: “Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Korkut Yapıcı yönetiminde kazanılan bu büyük başarıdaki katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’a, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Özdilek’e ve değerli öğretim üyelerine, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı ve ekibine teşekkür ederiz” denildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram