BÜYÜK ZAFER’E ÖZEL “MEHMETÇİK YÜRÜYÜŞÜ”

BÜYÜK ZAFER’E ÖZEL “MEHMETÇİK YÜRÜYÜŞÜ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.06.2022
0
A+
A-

Kurtuluşun şehri Kütahya’da bütün bir yıla yayılan Büyük Zafer’in 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Mehmetçik Yürüyüşü düzenlendi.

Vali Ali Çelik, ehrami karaçamın dünya üzerindeki tek doğal yayılış alanı olan Tavşanlı Vakıf Çamlığı Tabiatı Koruma Alanı’nda düzenlenen Mehmetçik Yürüyüşü’ne katıldı. Yürüyüşe Vali Ali Çelik’in yanı sıra Tavşanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe, doğa yürüyüş grupları, öğrenciler ve kamu personeli katıldı.

TÜM ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ

Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları nedeniyle Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen 12 km’lik doğa yürüyüşü Vakıf köyde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için dua edilmesiyle başladı.

DEV TÜRK BAYRAĞI AÇILDI

Kütahya’nın endemik bitkilerinden ehrami karaçamı ve ebe karaçamı ile ardıç, saçlı meşe, söğüt ve ıhlamur gibi ağaçların benzersiz bir zenginlik sunduğu bölgede yapılan Mehmetçik Yürüyüşü’nde dev Türk bayrağı açıldı. Büyük Zafer’in 100. yılına yakışır anıların biriktirildiği keyifli bir doğa yürüyüşü yapıldığını söyleyen Vali Çelik, emeği geçenlere teşekkür etti.

“SONSUZ RAHMET VE MİNNETLE”

Şehit ve gazileri rahmetle yad eden Vali Çelik, “Bu toprakları canıyla, kanıyla vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı sonsuz rahmet, sonsuz minnet ve sonsuz bir saygıyla yad ediyorum. Rabbim her birinden razı olsun” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram