BESKETBOL TAKIMI PARKEYE İNDİ

BESKETBOL TAKIMI PARKEYE İNDİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.12.2021
0
A+
A-

Sporun ve sporcunun yanında yer alan, daha sağlıklı bireylerin yetişmesi adına Kütahya Belediyespor Kulübü birçok branşta hizmet verdiği gibi, pandemi nedeniyle ara verilen basketbol takımı yeniden faaliyete geçti.

Sağlıklı ve mental özellikleriyle güçlü bireyler yetiştirmek amacıyla birçok spor dalında branşlaşan Kütahya Belediyespor, basketbol branşı yeniden faaliyete geçti.

SAHADAN 92-22 GALİBİYETLE AYRILDI

İki yıllık pandemi nedeniyle ara verilen Kütahya Büyük Erkekler Basketbol sezonu başladı. 7 takımın yer aldığı ve çift devreli oynanacak olan 2021-2022 Kütahya Büyük Erkekler Basketbol sezonunda, takım ilk maçını Kütahya Ayyıldız takımı ile gerçekleştirdi. Sahadan 92-22 galibiyet getiren skorla ayrıldı. Günümüz şartlarında bilgisayar ve televizyonun geleceğimizin teminatı gençlerimizi spordan uzak ve hareketsiz bir yaşam tarzını benimseme eğiliminde olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyespor ve Belediye Kütahyaspor’a yapılan yatırım ve desteklemelerle, çocukların ve gençlerin spor alışkanlığı kazanmalarını sağladıklarını ifade etti.

BAŞKANDAN TEBRİK

Kütahya Belediyespor Basketbol takımına yeni sezonda başarılar dileyen Başkan Işık, alınan ilk galibiyetten dolayı da sporcuları ve teknik heyeti tebrik etti. Basketbol takımı bu sezon ayrıca U18 – U16 ve U14 yaş alt yapı kategorilerinde de yer alacak. Kulübün başkanlığını Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı yürütürken, Basketbol Şube Sorumluğu görevini İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Halit Güzen yürütüyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.