Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“SONSUZLUĞA DÜŞÜLEN NOTLAR”

Vali Ali Çelik, Emet

Vali Ali Çelik, Emet Cevizdere Zaferi’nin 100. yıl dönümü sebebiyle düzenlenen ‘Emetli Sanatçılar Resim ve El Sanatları Sergisi’nin açılışına katıldı. Sergide emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Kıymetli sanatçılarımızın eserleri devletimizin ve milletimizin ilelebet payidar kalacağına, sonsuzluğuna ilişkin düşülmüş notlardır” dedi.

Emet Kaymakamlığı ile Emet Belediyesi iş birliğinde düzenlenen, 150 eserin yer aldığı sergi Sera AVM’de beğeniye sunuldu.

“MİLLETİMİZLE HESABI OLANLARA HER ZAMAN GEREKEN CEVABI VERDİK”

Düzenlenen etkinliklerin farkındalık oluşturmada, tarihin geleceğe aktarılmasındaki önemine dikkat çeken Vali Çelik: “Vatanımızla, milletimizle hesabı olanlara her zaman gereken cevabı verdik; bundan sonra da aynı kararlılıkla vereceğiz. Yıllardır içimizdeki samimiyet, inanç ve kararlılığımızla tarihin her sayfasına bunu not düşüyor ve altını çiziyoruz. Bu tür etkinlikler bu notların çokluğunu artırıyor” ifadelerini kullandı.

“RABBİM BİRLİĞİMİZİ, DİRLİĞİMİZİ MUHAFAZA ETSİN”

Vali Çelik konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Cevizdere Zaferi’mizin mimarı Millî Mücadele kahramanlarımızdan Dr. Fazıl Doğan Bey’e, Gazi Porsuk Ahmet’e, bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ebediyete irtihal eden gazilerimize rahmet, hayatta olanlara şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi muhafaza etsin.” Konuşmaların ardından Vali Ali Çelik, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan sergiyi gezerek bilgi aldı.