Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“SON YÜZYILIN ÖNEMLİ LİDERLERİNDEN”

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 11. yıl dönümü nedeniyle bir basın açıklaması düzenleyen Saadet Partisi Gençlik Kolları Kütahya İl Başkanı Osman Sedat Akyüz, Erbakan’ın son yüzyılın önemli liderlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, siyasi yaşantısına ve icraatlarına değindi. İslam dünyasına verdiği öneme dikkat çekerek, günümüzde vatandaşların Erbakan’ı özlemle andığını ve aradığını ifade etti.

Başkan Akyüz, eğitim, akademi, teşkilat ve siyaset hayatında; zekâsı, ilmi ve teknik yönü, nezaketi, çalışkanlığı, disiplini, kararlılığı, devlet adamlığı, teşkilatçılığı ile herkesin ilgisini ve takdirini kazanmış Erbakan’ın tüm bu yönleriyle büyük milletlerin ve büyük devletlerin ihtiyacı olan bir lider olduğunu söyledi.

“AZİZ MİLLETİMİZİN GÖNLÜNE GİRMİŞTİR”

Erbakan’ın siyasette kurduğu ittifaklar, verdiği destansı zamlar, gerçekleştirdiği Kıbrıs Barış Harekâtı, dış politikada yaptığı atılımlar ile milletin gönlüne girdiğini aktaran Akyüz: “Bu anlamda rahmetli Hocamız; her kesimin ve herkesin hayatına dokunmuş ve ardından kimsenin görmezden gelemediği, yenişemediği, kıskandığı, imrendiği ve hayırla andığı ender insanlardandır. ‘Niçin bu motorları biz üretmiyoruz, niçin şeftali üretiminin ötesine geçemiyoruz, Anadolu sermayesi niçin engelleniyor’ diyerek siyasete atılan Erbakan Hocamız, meselelerin daha da küresel olduğunu fark edince Milli Görüş adını verdiği hareketini başlatmıştır. Milli Görüş hareketi ile üretim ekonomisi, faizsiz bir ekonomi, paylaşımda ve hukukta adalet ve nihayet adil bir dünya fikirlerini ortaya atmış ve tüm mücadelesiyle takdire şayan hizmetler ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

“ÜRETELİM DİYE BİR ÖMÜR GEÇİRDİ”

Necmettin Erbakan’ın ‘üretelim’ diyerek bir ömür geçirdiğine dikkat çeken Osman Sedat Akyüz: “20 senesi siyasi yasaklı olarak 42 yıl siyaset yaptı. Hiçbir zaman da tek başına iktidara gelmedi. Kısacık koalisyon dönemlerinde işçiye, memura ve emekliye akıl almaz zamlar yaptı. Ayakkabı, şeker, tütün, un, motor fabrikaları olmak üzere yatırım hamleleri başlattı.  Erbakan Hocamız 20 yıl boyunca iktidarda olsaydı, vatandaşlarımız enflasyon, hayat pahalılığı, işsizlik ve bunalıma maruz kalmaz, intihar vakaları ile karşı karşıya kalmazdı. Erbakan Hocamız iktidarda olsaydı, Rusya ve ABD arasına sıkışmış dış politikamızla emperyalist devletlerin oyuncağı, Amerika’nın ileri karakolu olmazdık. Şayet Erbakan Hocamız iktidarda olsaydı, D-8 oluşumu vesilesiyle bugün Irak, Afganistan, Suriye kan gölüne dönmez, milyonlarca insan vatanlarından göç etmek zorunda olmazdı. Arap Baharı uydurmasıyla Müslüman ülkelerde karmaşalar yaşanmazdı” ifadelerini kullandı.

“SAADET PARTİSİ SAFLARINDA MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ”

Hizmetkâr bir devlet, adil bir yaşam ve adil bir dünya isteyen vatandaşları Saadet Partisi saflarında mücadeleye çağıran Başkan Akyüz: “Güçlerin ayrıldığı, hukukun üstün tutulduğu, nitelikli bir eğitim sisteminin inşa edildiği, denk bütçenin yapıldığı borçsuz ve enflasyonsuz bir ekonominin sağlandığı; tarımın, ormanın, denizin milli güvenlik derecesinde önemsendiği; özgür ve bağımsız medyanın olduğu; tarihi, kültürel mirasların betondan, çerçöpten ve kem gözlerden korunduğu bir Türkiye hayal ediyoruz. Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyada ezen bir düzen, ezilen bir insan istemiyoruz. Adil bir düzen isteğimizden ve gayretimizden vazgeçmiş değiliz. Çünkü Erbakan Hocamızın yaktığı adil düzen meşalesi gönlümüze ateş olarak düşmüştür. Hedef olarak verdiği ‘Hak ve Adalete Dayalı Yeni Bir Dünya’ ideali varmak istediğimiz menzilimiz olmuştur. Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak, yaşanılabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya kuruluncaya kadar çalışacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.